تعیین بهترین زمان و سن کاشت مو بعد از توقف ریزش مو در افراد مختلف

0

زمان-و-سن-کاشت-مو

چه زمانی برای کاشت مو مناسب چیست؟ اگر فردی این سوال را بپرسد، احتمالا هزاران نفر هستند که همین سوال را دارند. پاسخ یک جواب ساده نیست. زمان مناسب برای هر فرد متفاوت است بنابراین سوال باید این گونه باشد، چه زمانی برای شما مناسب است؟ اکثر افراد یک روز صبح بیدار نمی‌شوند و تصمیم بگیرند که امروز روز مناسب برای کاشت مو است. هر کدام از شما در مرحله خاصی هستید که به این تصمیم می‌رسید.

حتما بخوانید:


کاشت موی طبیعی با حداکثر تعداد تار موی کاشته شده و تراکم بالا


درمان و ترمیم موی سر به علت ریزش مو یا آسیب‌های وارد شده بر آن


تعیین هزینه کاشت مو براساس روش کاشت مو و تعداد تار موی کاشته شده

اگر بخواهیم به شکل خلاصه کاشت مو را تعریف کنیم، باید بگوییم که کاشت مو عبارت است از برداشتن گرفت‌های مورد نیاز از فضای پشت سر فرد (که اصطلاحا به آن بانک مو می‌گویند) و کاشتن گرفت‌های برداشت شده در فضاهایی که خالی از مو است. اگر شما نیز موهای سرتان ریخته است و فضاهای خالی از مو بر روی سر خود مشاهده می‌کنید و به فکر کاشت مو افتاده‌اید، حتماً این سوال برایتان پیش آمده است، که چه زمانی سن مناسب برای کاشت مو است؟ باید گفت که کاشت مو محدودیت سنی ندارد اما بهترین زمان برای کاشت مو زمانی است که ریزش موی فرد متوقف شده باشد. این بهترین زمانی است که یک فرد می‌تواند به یک متخصص کاشت مو مراجعه کند و با استفاده از روش‌های پر بازده کاشت مو مشکل خود را درمان کند. متخصصان ما در مرکز کاشت مو و ابرو موریان آماده ارائه خدمات در زمینه کاشت مو با استفاده از روش‌های FIT(FUE) و FUT و با استفاده از بهترین امکانات به شما می‌باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832 تماس حاصل فرمایید.همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام dr_maham@ مراجعه کنید.

فاکتورهای موثر در تعیین بهترین زمان کاشت مو


عوامل بسیاری در تعیین زمان مناسب و بهترین سن کاشت مو موثر می‌باشند که عبارتند از:

وضعیت موجود ریزش مو

مرحله فعلی ریزش موی شما می‌تواند به عوامل بسیاری در سابقه خانوادگی شما مرتبط باشد. اگر افراد بسیاری هستند که ریزش موی شدید دارند، این احتمال وجود دارد که شما نیز از همان نوع ریزش مو رنج ببرید. اگر ریزش موی شما به یک چرخه عادی ثابت شده یا کند شده رسیده است، نسبت به زمانی که هنوز از ریزش موی ژنتیکی رنج می‌برید، متقاضی بهتری برای عمل جراحی کاشت مو هستید.

تاثیر سن

در حالی که سن دقیقی وجود ندارد که شما نیاز به کاشت مو داشته باشید، عموما در افراد زیر ۲۵ سال انجام نمی‌شود. این امر به دو دلیل است: یکی این که می‌تواند وضعیتی به نام ریزش در اثر شوک را ایجاد کند که موهای سالم موجود در طول پروسه کاشت، به دلیل نزدیک بودن به ناحیه، آسیب می‌بینند. دوما، شما ممکن است موهایی داشته باشید که به صورت ژنتیکی در آینده می‌ریزند، اما ممکن است هنوز این اتفاق نیفتاده باشد و تا سن ۲۵ سالگی کامل می‌شود. در حالی که درست است که هر فرد متفاوت می‌باشد، معیار میانگین برای جراحی کاشت مو سن بالای ۳۵ سال است. در این مرحله، ریزش مو باید تثبیت شده باشد.

توانمندی ناحیه برداشت

هر کس مقدار مشخصی ناحیه دهنده دارد. بنابراین سوال اینگونه می‌شود که، چگونه می‌توان موها را به طور موثر و به بهترین شکل توزیع کرد؟ اگر کسی شروع به طاس شدن از جلوی سر شود و ما از ناحیه اهدا کننده برای آن استفاده کنیم، ممکن است موهای ناحیه اهدا برای استفاده در جلوی سر به اندازه کافی نباشد و موهای شما شروع به نازک شدن در آن محل کنند. همچنین تغییرات زیادی در موهای اهدا کننده از بیماری به بیمار دیگر وجود دارد و این بستگی به تراکم موی طبیعی شما دارد. این تراکم را می‌توان با استفاده از یک تراکم سنج اندازه گیری کرد. این اندازه گیری به ما می‌گوید که در هر اینچ مربع چه تعداد گرافت مو وجود دارد. این تعداد می‌تواند بین ۱۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تا متفاوت باشد، اما به فرد بستگی دارد. با داشتن مقدار محدودی مو برای استفاده جهت کاشت مو، بیمار و پزشک باید با دقت روی موقعیت هر گرافت برای رسیدن به بهترین نتیجه برنامه ریزی کنند.

حتما بخوانید: کاندید مناسب جهت کاشت مو بر اساس شدت طاسی

مدیریت انتظارات

اگر فقط بتوانید یک ناحیه را انتخاب کنید، کدام ناحیه را می‌خواهید؟ مهم است که برای نتیجه نهایی آمادگی داشته باشیم، و چه چیزی باعث بیشترین خوشحالی واقع بینانه در شما می‌شود. چند عامل مهم وجود دارد که باید از آن آگاه باشید:

  • به طور کلی، هیچ کس با تنها یک جراحی کاشت مو، سری پر از مو نخواهد داشت.
  • در صورتی که موی کافی در ناحیه اهدا کننده داشته باشید، ممکن است برای رسیدن به بهترین نتایج، بیش از ۱ عمل جراحی کاشت را انجام دهید.
  • ممکن است زمانی طول بکشد تا موهای کاشت شده به صورت فولیکول‌های موی سالم رشد کند. شما باید صبور باشید
  • برای کمک به رشد موهای جدید، ممکن است درمان‌های دیگری نظیر لیزر تراپی موها استفاده شود.

اثر فصل بر کاشت مو

همانند این که زمستان، بهترین زمان برای بهبودی از جراحی پلاستیک است، هم زمان درست و هم زمان اشتباه برای جراحی کاشت مو می‌باشد. بسته به جایی که شما در آن بهبود می‌یابید، روال روزانه شما و فصل جاری، زمان ایده آل شما ممکن است به شدت متفاوت از همسایه شما باشد.

تابستان

بسیاری از مواد غذایی که باعث افزایش رشد مو می‌شوند، از جمله زردآلو، هندوانه، آووکادو و انواع توت‌ها، در تابستان فراوان هستند. اگر چه رشد مو چندان تحت تاثیر انتخاب‌های رژیم غذایی شما پس از عمل جراحی کاشت مو نیست، حتی کوچکترین تغییرات هم کمک می‌کند. اگر شما تعطیلات را به یک محل دارای آب و هوای سردتر بروید، می‌توانید از آن زمان استفاده کنید و به موهای خود استراحتی بدهید تا از درجه حرارت بالا دور باشد. اگر پس از جراحی، علاوه بر خشک شدن موهایتان، دچار ریزش موی وحشتناک شدید، پوست سرتان ممکن است دچار آفتاب سوختگی شده باشد. اگر حداقل تا ۶ هفته اول یا تا زمانی که محل جراحی بهبود یابد، از استخرهای عمومی اجتناب نکنید، محل تزریق ممکن است دچار عفونت شود.

پاییز

تغییر دما به معنی این است که نگران نیاز است نگران پوست سر خود باشید، اگر عرق نمی‌کنید و یا در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندارید، پوست سر می‌تواند استراحت کند. پیدا کردن غذاهایی که رشد مو را افزایش می‌دهند، مانند بادام زمینی، غلات کامل و دانه کدو تنبل، هنوز هم نسبتا آسان است. اگر به درستی از سر مراقبت نکنید، تغییرات شدید در آب و هوا ممکن است برای ناحیه دارای جراحت، یک شوک باشد .

زمستان

در آب و هوای سرد، ورزش به جلسات کوتاه در باشگاه محدود می‌شود که به بهبودی شما آسیب نمی‌رساند. نباید نگران آفتاب سوختگی پوست سر خود باشید و درجه حرارت‌های پایین‌تر از شستشوی بیش از حد مو و پوست سر جلوگیری می‌کند. آب و هوای سرد بر روی رشته‌های مو تاثیر می‌گذارد، هوای سرد و خشک رطوبت را از ساقه‌های مو می‌گیرد و باعث می‌شود که بیشتر مستعد شکستگی شوند. بارش برف و سایر رطوبت‌ها همچنان خطر بروز عفونت در محل برش را به همراه دارد و تامین غذاهای سودمند دشوارتر است. در حالی که ویتامین‌ها ممکن است به حفظ سلامت بدن شما کمک کنند، خطر دریافت ویتامین A بیش از حد نیز وجود دارد که منجر به ضعیف شدن مو می‌شود.

بهار

غذاهایی که شما (و موهای شما) بسیار دوست دارند، ماهی قزل آلا، غذاهای دریایی، کلم بروکلی و اسفناج هستند. رطوبت موجود در هوا باعث می‌شود موهای خود را بدون آسیب رساندن به آن و آسان‌تر حالت دهید. از آنجا که آب و هوا تازه شروع به بهتر شدن می‌کند، لازم نیست که در مورد مراجعه بیش از حد به مطب پزشک خود برای بررسی‌های منظم نگران باشید. وقتی فصل شروع به گرم شدن می‌کند، پوست سر شما ممکن است به نور خورشید حساس شود و به کرم‌های ضد آفتاب نیاز داشته باشد. در نهایت، رشد موی جدید شما تا زمانی که به فصل پاییز و زمستان نزدیک‌تر شوید، قابل مشاهده نخواهد بود.

حتما بخوانید: شرح انواع زوش‌های کاشت مو

بدترین زمان کاشت مو


مواردی وجود دارد که صرف نظر از زمان عمل جراحی کاشت مو باید در نظر بگیرید. برای اطمینان از کسب بهترین نتایج ممکن، سعی کنید از موارد زیر اجتناب کنید:

عوامل خارجی

باراری

انجام کاشت بسیار زود هنگام

عوامل خارجی مانند میزان شدید استرس یا مقاومت پوست سر می‌توانند موجب تضعیف و از دست رفتن موهای شما شوند. این عمل جراحی ظاهر جدیدی به شما ارائه می‌دهد، نباید آن را ازدست بدهید!

بارداری یا هر گونه بیماری دیگر می‌تواند تاثیر زیادی بر رشد مو داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که قبل از برنامه ریزی برای جراحی، وجود هر گونه مشکل و دارو را به پزشک
اطلاع دهید.

ممکن است. اگر شما خیلی جوان هستید و چر خه ریزش مو را بهط ور کامل طی نکرده‌اید، ممکن است برای جبران خسارت وارده،نیاز به چند جراحی کاشت مو داشته باشید.

اگرچه عمل جراحی کاشت مو عمدتا زیبایی است اما هنوز هم جراحی جدی می‌باشد. برای داشتن بهترین روند بهبودی، به زمان بازیابی و نحوه تاثیر آن بر شیوه زندگی قبل از تعیین زمان جراحی خود، کاملا توجه کنید.

در ادامه بخوانید: معایب ترمیم مو با هورمون درمانی(hrt)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.