کاشت موی طبیعی با حداکثر تعداد تار موی کاشته شده و تراکم بالا

0

کاشت مو فرآیندی است که در آن، یک جراح پوست به نواحی طاس سر مو می­رساند. جراح معمولا این موها را از قسمت پشت یا کناره­ها برمی­دارد و به سمت جلو یا بالای سر می­آورد. کاشت مو معمولا در مطب پزشک و با بی­حسی موضعی صورت می­گیرد. دو نوع روش کاشت مو وجود دارد: پیوند همراه با بریدگی و پیوند میکرو. در پیوند همراه با بریدگی، در هر بریدگی و شکاف چهار تا ده دانه مو کار گذاشته می­شود. در پیوند میکرو بسته به مقداری از پوست سر که مد نظر است، در هر پیوند یک یا دو دانه مو کار گذاشته می­شود. انجام کاشت مو می­تواند باعث بهبود ظاهر و اعتماد به نفس شما شود. گزینه­های مناسب برای کاشت مو عبارتند از: مردان با الگوی طاسی مردانه، زنان با موهای شکننده، و هرکسی که در اثر سوختگی یا جراحت بخشی از موهای خود را از دست داده است.

حتما بخوانید:


انتخاب بهترین متخصصان کاشت مو


نحوه ی مراقبت از زخم ها در هفته اولیه ی بعد از کاشت مو به روش FIT


انواع روش‌های کاشت ابرو

کاشت مو روشی برای درمان کم مویی و ریزش مو است که باعث می‌شود موهای شما پرپشت شوند و طراوت و شادابی جوانی را به فرد بازگرداند. در کاشت موی طبیعی، واحدهای فولیکولی مو از ناحیه اهداکننده مو که اغلب موی پشت سر است جدا شده و به ناحیه دریافت‌کننده (ناحیه طاس سر) انتقال داده می‌شوند.این اقدام باعث پر پشت شدن موها و افزایش تراکم آن‌ها می‌شود. از مهمترین مزایای کاشت مو می‌توان به از بین بردن طاسی‌های دائمی اشاره کرد و از جمله مهمترین روش‌هایی که امروزه برای کاشت مو طبیعی استفاده می‌شوند روش های fit و fut می‌باشند.

متخصصان ما در کلینیک مرکز کاشت مو و ابرو موریان آماده‌ی ارائه خدمات در زمینه ی کاشت مو, ابرو و کاشت ریش و سبیل با روش های fit  و fut و با استفاده از بهترین امکانات به شما می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس  09395431350 و 02188762832

در طول فرآیند کاشت مو چه اتفاقی رخ می­دهد؟


بعد از این که پوست سر شما به صورت کامل تمیز شد، جراح با کمک یک سرنگ کوچک، بخش مورد نظر از سر شما را بی­حس می­کند. سپس، با استفاده از چاقوی جراحی یک بخش دایره­ای از پوست سر شما که مو دارد را برمی­دارد. بعد از آن، پوست سر را بخیه می­زند. جراح با کمک لنزهایی برای بزرگ نمایی و یک چاقوی جراحی تیز، آن بخش برداشته شده از پوست را به بخش­های کوچک­تری تقسیم می­کند. وقتی کاشت مو در این بخش­ها انجام شد، بعدا فرآیند رشد مو در این بخش­ها به صورت طبیعی صورت می­گیرد. جراح با کمک یک تیغ یا سرنگ در نواحی آن بخش از پوست سر که قرار است کاشت م در آن انجام شود، حفره­های کوچکی ایجاد می­کند. به آرامی در این حفره­ها مو کار گذاشته می­شود. در طول جلسه درمانی، یک جراح ممکن است صدها و حتی شاید هزاران مو بکارد. بعد از انجام پیوند تا چند روز، آن بخش از سرتان که مورد درمان قرار گرفته پانسمان می­شود. یک جلسه کاشت مو ممکن است چهارساعت و شاید حتی بیش­تر طول بکشد. ده روز بعد از جراحی، بخیه­های شما برداشته می­شوند. برای این که سرتان به پرپشتی کامل مد نظرتان برسد، شاید به سه یا چهار جلسه نیاز داشته باشید. جلسات با فواصل چند ماهه صورت می­گیرند تا هر یک از فرایند­های کاشت با بهبودی کامل به سرانجام برسند.

انواع کاشت مو


روش هایی که برای کاشت مو طبیعی استفاده می شوند عبارتند از:

پیوند مو واحد فولیکولار  (FUT)

فرآیند بازگرداندن موهای از دست رفته را می­توان با پیوند مو واحد فولیکولار هم انجام داد. این روش شامل کاشت یک مو در هر بریدگی و در هر نوبت است. هر شکاف مو ممکن است شامل یک تا چهار فولیکل مو باشد. هدف روش FUT این است که مو را به حالت رشد طبیعی خودش بازگرداند. دو نوع روش مختلف FUT وجود دارد که می­توان از آن­ها برای کاشت مو استفاده کرد. متداول­ترین روش عبارت است از «تکنیک کاشت مو رشته­ای». روش دیگر هم استخراج واحد فولیکولار» (FUE)) است. در روش کاشت مو رشته­ای، یک رشته موی نازک از پشت سر برداشته می­شود. به بخشی از سر که این رشته مو از آن برداشته شده در اصطلاح «اهدا کننده» گفته می­شود. شکاف ایجاد شده در منطقه اهدا کننده بعدا بسته می­شود. موهای اطراف آن منطقه هم این شکاف را می­پوشانند و باعث می­شوند کم­تر از قبل معلوم باشد. از این رشته اهدا کننده و با کمک میکروسکوپ، پیوندهایی جدا می­شود. هر پیوند ممکن است حاوی یک تا چهار فولیکول مو باشد. زمانی که جداسازی انجام شد، موهای پیوندی آماده کار گذاری در ناحیه طاس یا کم­موی بیمار هستند. مزایای پیوند مو واحد فولیکولار عبارتند از:

جراحت­های طولی

FUT معمولا یک زخم طولی به اندازه تقریبی ۱٫۸۲ میلیمتر ایجاد می­کند. حتی اگر بافت زخم بیش از حد رشد کند ممکن است گوشت اضافه به وجود بیاید. در صورت بروز این اتفاق، باید جراحی دیگری هم صورت بگیرد تا این بافت زخم برداشته شود. اگر بریدگی به شکل درستی بخیه نشود، زخم به طور قابل توجهی بزرگ می شود و در معرض دید قرار می­گیرد. تحقیقات مختلف نشان داده است که کاهش دادن عرض رشته اهدا کننده می­تواند در کاهش جراحت­های FUT نقش داشته باشد. ولی این قضیه در مورد مراجعینی که تمایل به استفاده از مدل موهای نظامی دارند، سخت می­شود.

گزینه­های محدود کاشت مو

در کاشت مو از طریق FUE، می­توان موهای بدن مانند سینه، بازوها یا پاها را برداشت و از آن بر روی سر استفاده کرد. ولی در روش کاشت مو FUT هیچ­گاه از این روش استفاده نمی­شود. FUT را تنها می­توان بر روی ناحیه مشخصی از سر استفاده کرد (ناحیه اهدا کننده برای یک FUT تقریبا ۲۲ سانتیمتر است. میزان سستی جمجمه در هر شخص با شخص دیگر متفاوت است. افرادی که سستی جمجمه پایینی دارند دارای نواحی اهدایی کوچک­تری خواهند بود. به این ترتیب آن­ها دارای شکاف­های پیوندی برای روش کاشت مو FUT می­شوند.

 دوره بازیابی طولانی­تر

در FUT، دوره بازیابی بسیار طولانی­تر از دوره بازیابی FUE است. در روش کاشت مو FUT، پوسته پوسته شدن زخم ظرف دو تا سه روز آغاز می­شود. ولی تورم­هایی که نزدیک بینی، گونه­ها و چشم­ها به وجود می­آیند ممکن است تا یک هفته ادامه یابد. در پایان هفته دوم، موهای کاشت شده در اثر «فقدان ناگهانی» می­ریزند. بعد از آن، دو تا پنج ماه طول می­کشد تا موهای کاشته شده دوباره رشد یابند.

استخراج واحد فولیکولی  (FUE)

روش FUE از جمله جدیدترین روش­های کاشت مو است. از این روش گاهی اوقات تحت عنوان روش بازگردانی مو «بدون هیچ زخم طولی قابل مشاهده­ای» یاد می­شود. در FUE به جای برداشتن یک رشته موی واحد، پیوندهای مو استخراج می­شوند، بدون این که هیچ زخم طولی بر روی بافت به جای بگذارند. این کار از طریق یک ابزار مخصوص انجام می­شود. فرآیند FUE با اصلاح قسمت پشت سر انجام می­شود. سپس پیوندهای موی این منطقه یک به یک استخراج می­شوند و در ناحیه طاس یا کم­موی بیمار کار گذاشته می­شوند. به ثمر رسیدن کامل استخراج واحد فولیکولی به نوع ابزار FUE و سابقه دکتر بستگی دارد. در روش FUE، یک زخم بسیار کوچک در ناحیه اهدا کننده دیده می­شود که آن هم به خاطر اصلاح آن ناحیه به وجود می­آید. از آن­جا که ابعاد این زخم خیلی کوچک است، معمولا آن را باز نگه می­دارند تا خودش خوب شود. معمولا بعد از یک هفته این زخم خوب می­شود. روش موفقیت آمیز ما به بیمارانی که از تاثیرات کم­مویی رنج می­برند، کمک می­کند. مزایای FUE عبارتند از:

پیوند با کیفیت­تر

یکی از مهم­ترین مزیت­های FUT این است که در مقایسه با FUE، کاشت موی گسترده­تری را ارائه می­دهد. با حفره استخراجی که در روش FUE استفاده می­شود می­توان تعاملات قابل توجه زیادی انجام داد. این فولیکول­های مو جدا شده در طول فرآیند کاشت زنده نمی­مانند. با این حال در فرآیند FUT، استخراج مو از طریق یک رشته بریده شده از بافت به صورت میکروسکوپی انجام می­شود، همین مساله باعث می­شود که فرآیند انتقال به طور قابل توجهی کاهش یافته و میزان گستردگی پوشش مو افزایش یابد. همین باعث می­شود که FUT گزینه­ای ایده­آل برای بیمارانی باشد که طاسی گسترده دارند و در طول جراحی بازیابی مو، باید به حداکثر میزان مو کاشته شده دست پیدا کنند.

جلسه­ های مختلف، ریسک جراحت­ها را افزایش نمی­دهد

FUT باعث ایجاد یک زخم طولی در ناحیه اهدا کننده می­شود. در طول جلسه­های فرعی FUT، جراح کاشت مو، برای بریدگی تازه هم از زخم قدیمی­تان استفاده می­کند و از آن به عنوان نقطه شروع رشته تازه استفاده می­کند. این به این معنی است که اگرچه جراح در طول جلسه دوم FUT موهای بیش­تری استخراج می­کند، ولی این کار باعث شکننده­ شدن ناحیه اهدا کننده نمی­شود. این یکی از برتری­های کاشت مو FUT در مقایسه با FUE است، چرا که چند جلسه مختلف FUE باعث می­شود موهای زیادی در نواحی اهدا کننده از دست برود.

هزینه پایین

هزینه­های FUT معمولا سرجمع حساب می­شوند، در حالی که هزینه­های FUE به تعداد پیوندهای مورد نیاز بستگی دارد. توجه به هزینه­های کاشت مو وقتی اهمیت دارد که متوجه شوید کدام روش کاشت مو برای شما ایده­آل است. هم­چنین باید این احتمال را بدهید که ممکن است یک جلسه دیگر هم نیاز داشته باشید. اگرچه هزینه­های کاشت مو از جایی به جای دیگر کاملا متفاوت می­شود، ولی هزینه­های FUT همیشه به طور قابل توجهی ارزان­تر از FUE است.

بعد از کاشت مو چه اتفاقی می­افتد؟


بعد از کاشت مو شاید ممکن است جمجمه­تان درد بکند و مجبور به استفاده از چنین داروهایی شوید:

 • مسکن­ها
 • آنتی­بیوتیک برای کاهش خطر عفونت
 • داروهای ضد التهاب برای کاهش ورم­ها

بیش­تر افراد چند روز بعد از جراحی می­توانند به کار خود بازگردند. این که دو تا سه هفته بعد از درمان، موهای کاشته شده دچار ریزش شوند امری طبیعی است. این کار راه را برای رشد موهای تازه باز می­کند. بسیاری از افراد شش تا نه ماه بعد از جراحی، با ۶۰ درصد رشد موی تازه مواجه می­شوند. بسیاری از پزشک­ها ماینوکسیدیل (روگین) یا فیناستراید (یک داروی مخصوص رشد مو) تجویز می­کنند تا رشد مجدد مو افزایش یابد. این داروها هم­چنین فرآیند ریزش مو را کاهش می­دهند و یا به طور کامل متوقف می­کنند.

۵ مزیت کاشت مو


 در زیر مزایای مختلف کاشت مو ذکر شده است:

از بین بردن طاسی

کاشت مو مشکلات مربوط به مو را از بین می­برد. دیگر لازم نیست نگران کاهش عقب رفتن خط پیشانی یا نقاط طاس باشید. کاشت مو باعث افزایش حجم موها در نواحی طاس یا بخش­های کم­موی سرتان می­شود و می­تواند خط پیشانی شما را به حالت طبیعی بازگرداند. نتایج کاشت مو بسیار اثرگذار هستند و بعید است شما دوباره با طاسی مواجه شوید.

خط پیشانی با ظاهر طبیعی

بازگردانی مو باید به نحوی باشد که کسی تشخیص ندهد، مگر این که خودتان به دیگران بگویید. کاشت مو باعث می­شود که خط پیشانی طبیعی­تری داشته باشید. با این روش شما می­توانید به موهای سری بادوام، خواستنی و سالم دست پیدا کنید و برای دیگران خودنمایی کنید.

عزت نفس و ظاهر خود را بهبود بخشید

افرادی که موهایشان را در دوران جوانی از دست می­دهند، بیش­تر از دیگران به این مساله فکر می­کنند که چه ظاهری دارند. ریزش مو شما را دچار سرگردانی می­کند، اعتماد به نفستان را می­گیرد و عزت نفستان را پایین می­آورد. مردم معمولا رابطه احساسی ویژه­ای با موهای خود دارند. چون سبک فکری و تصورمان از خودمان به موهایمان بستگی دارد. ریزش مو هم به صورت احساسی و هم به صورت فیزیکی بر روی ما اثر می­گذارد و بر روی شغل و زندگی شخصی مان هم تاثیرگذار خواهد بود. ولی با کاشت مو، می­توانید اعتماد به نفس خود را بازگردانید و دوباره احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. یک سر زیبا و پرمو دارید که ظاهر و احساسی بهتر به شما می­دهد.

نگهداری کم­تر از مو

موهای تازه خود را به راحتی می­توانید کنترل کنید. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی شما هستند. نیازی به خرید و استفاده از شامپوها و مواد شیمیایی تازه برای محافظت از آنها نیست. بعد از جراحی، می­توانید هر نوع دارو، اسپری یا پماد مخصوص بعد از کاشت مو که پزشکتان توصیه می­کند را استفاده کنید. بعد از آن هم هر وقت پزشک­تان توصیه کرد، می­توانید از شامپو استفاده کنید. وقتی پزشک اجازه این کار را صادر کرد، از یک شامپوی معمولی برای تمیز کردن نواحی اطراف فولیکول­های سر استفاده کنید. وقتی شستشو تمام شد، با یک حوله نرم سرتان را خشک کنید. فرآیند نگهداری از این موها همین­قدر راحت است.

جراحی مقرون به صرفه

اگرچه ممکن است تصور کنید که کاشت مو یک روش درمانی پرهزینه است، ولی در دراز مدت اتفاقا یک روش مقرون به صرفه است. اگر هزینه­های درمانی روش­های دیگر را مورد توجه قرار دهید، متوجه می­شوید که روش­های دیگر اگرچه در ابتدا هزینه­های کمی دارند، ولی این آمار کم کم بالا می­رود. در طول یک دوره زمانی طولانی، هزینه­های مربوط به راه­حل­های موقت درمان ریزش مو بیش­تر از یک بار کاشت مو می­شود. اگر یک راه حل دراز مدت، مقرون به صرفه و پایدارتر برای ریزش مو می­خواهید، پس بهتر است دنبال کاشت مو باشید.

کاشت مو با چه مشکلاتی همراه است؟


عوارض جانبی کاشت مو معمولا جزئی هستند و بعد از چند روز از بین می­روند. این موارد عبارتند از:

 • خون­ریزی
 • عفونت
 • باد کردن پوست سر
 • کبودی اطراف چشم
 • پوسته­ای در اطراف نواحی مربوط به سر تشکیل می­شود، همان نواحی که مو برداشته یا کاشته شده است.
 • کرختی یا بی­حسی در نواحی تحت درمان
 • خارش
 • التهاب و عفونت فولیکول­های سر
 • ریزش موی ناگهانی و معمول موهای کاشته شده (به آن فقدان ناگهانی می­گویند)
 • گره­های غیرطبیعی مو

در دراز مدت با چه چشم­اندازی طرف خواهیم بود؟


معمولا، افرادی که کاشت مو انجام داده­اند به فرآیند کاشت مو در بقیه نواحی سر هم ادامه می­دهند. موی تازه ممکن است بسته به موارد پایین با تراکم مختلفی همراه باشد:

 • میزان سستی پوست سر (پوست سرتان چقدر شل است)
 • تراکم فولیکول­ها در نواحی کاشته شده
 • قطر یا کیفیت مو
 • پیچش مو

اگر از داروها (ماینوکسیدیل یا فیناستراید) استفاده نکنید یا به سراغ یک لیزر درمانی سطح پایین نروید، ممکن است در دراز مدت در دیگر نواحی سرتان که تحت درمان قرار نگرفته­اند با ریزش مو مواجه شوید. حتما در مورد نتایج مورد انتظار با پزشک­تان مشورت کنید و انتظارات واقع­بینانه­ای داشته باشید.

کاندیدای مناسب کاشت مو


هر شخصی که ریزش همیشگی موی سر دارد می­تواند یکی از کاندیداهای مناسب برای کاشت مو باشد. افرادی مثل:

 • مردان با الگوی طاسی مردانه
 • زنان با الگوی ریزش موی زنانه
 • زنان و مردانی که دوست دارند خط پیشانی خود را اصلاح کنند یا آن را بازگردانند.
 • افرادی که جراحت­هایی بر روی سر خود دارند. جراحت­هایی مثل سوختگی پوست، بیماری­های پوستی، فیس لیفت.
 • افرادی که دوست دارند ابروهای پرپشت­تری داشته باشند، یا حالت ریش خود را تغییر دهند (کاشت موی صورت)
 • مردان و زنانی که دوست دارند موهای بخش­های از بدن خود را بازگردانند.
 • افرادی که دوست دارند

 

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.