عوامل تعیین کننده در انتخاب کلینیک مناسب کاشت مو: اطلاع‌رسانی درست

0

انتخاب-کلینیک-مناسب-کاشت-مو

کاشت مو یک عمل کاملاً پیشرفته است که اگر به کمک پیشرفته‌ترین روش‌ها توسط یک جراح متخصص کاشت مو در یک کلینیک تخصصی انجام شود نتایج مطلوبی به دنبال خواهد داشت. فقط یک کلینیک پیشرفته مو آخرین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها و تجهیزات را برای انجام عمل کاشت مو می‌تواند به کار گیرد. کلینیک‌های مختلفی وجود دارند که برای انجام عمل‌های کاشت مو به خوبی تجهیز شده‌اند اما فقط یک پزشک متخصص مو، دانش کار کردن با این دستگاه‌ها، ابزارها و تکنولوژی‌ها را در یک کلینیک پیشرفته دارد تا بتواند پس از انجام عمل کاشت مو، رضایتی فراتر از انتظار در فرد ایجاد کند.

حتما بخوانید:


درمان ریزش مو بعد از زایمان


انواع روش های کاشت مو


بهترین متخصص کاشت مو

از جمله موضوعاتی که باید قبل از عمل کاشت مو انجام داد تحقیق در مورد کلینیک مورد نظر برای کاشت مو و متخصصان آن می‌باشد. این نکات در مسئله کاشت مو از اهمیت خاصی برخوردار هستند. از جمله نکات مهمی که باید در بحث انتخاب کلینیک مناسب جهت انجام عمل کاشت موی خود در نظر بگیرید عبارتند از: اطلاع‌رسانی و پاسخ درست و صحیح به سؤالاتی که مد نظر شماست. سؤالاتی از قبیل روش‌هایی که توسط آن کلینیک برای کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین تجهیزات و وسایل مورد استفاده توسط آن کلینیک برای کاشت مو. همچنین معقول بودن هزینه‌های اعلام شده توسط آن کلینیک از دیگر نکات مهمی است که باید قبل از عمل کاشت مو در مورد آن تحقیق کنید. متخصصان ما در مرکز کاشت مو و ابرو موریان آمادهٔ ارائه خدمات در زمینهٔ کاشت مو با روش‌های fit و fut و با استفاده از بهترین امکانات به شما می‌باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832 تماس حاصل فرمایید.همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام dr_maham@ مراجعه کنید.

دو عامل اساسی که بر عمل کاشت مو و نتایج حاصل از آن تأثیر می‌گذارند


این عوامل عبارتند از:

یک کلینیک با تجهیزات پیشرفته

یک جراح متخصص کاشت مو

مطمئناً کاشت مو یک روش پیشرفته برای حل مشکلات مرتبط با مو است. با کمک این روش درمانی حتی می‌توان وضعیت ریزش مو را
معکوس کرد، کاشت مو را می‌توان روی سرهای طاس نیز انجام داد و نتایجی مطلوب به دست آورد. هر دو روش FUE و FUT روش‌های پیشرفته کاشت مو هستند که به امکانات و تجهیزات کافی برای دست‌یابی به نتایج مطلوب نیاز دارند. حتی در عمل‌های معمولی کاشت مو، ابزارهای مختلفی مانند ایمپلنتر، سوزن‌ها، تجهیزات و ماشین‌آلات و… نیاز است. همه این امکانات فقط در یک کلینیک
پیشرفته کاشت مو وجود دارند و به همین دلیل انتخاب یک کلینیک پیشرفته کاشت مو برای دست‌یابی به نتایج مطلوب پس از انجام عمل کاشت مو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

با قاطعیت می‌توان گفت که با انجام عمل کاشت مو؛ تقریباً می‌توان در همه عمل‌ها به نتایج مطلوب دست یافت. این موضوع اثبات می‌کند که روش‌های بسیار پیشرفته‌ای در اختیار پزشکان قرار دارد که می‌توانند از آنها استفاده کنند. نکته مهم این است که این عمل باید توسط یک جراح متبحر انجام شود تا بتون به نتایج مطلوب دست یافت. فقط یک پزشک متبحر و آموزش‌دیده می‌تواند از تمام این تجهیزات پیشرفته برای دست‌یابی به نتایج
مطلوب پس از انجام این عمل جراحی به درستی استفاده کند. وی باید سابقه خوب و تجربه زیادی داشته باشد که دقت و توانایی او
را در انجام عمل کاشت مو اثبات کند.

بنابراین زمانی که قصد انجام عمل کاشت مو برای حل مشکلات مرتبط با ریزش موی خود را دارید باید تصمیمی خردمندانه بگیرید. فقط کلینیک‌هایی را انتخاب کنید که تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته‌ای دارند که می‌توانند با استفاده از آنها به نتایج مطلوب پس از انجام عمل کاشت مو دست یابند. همچنین این کلینیک باید جراحان متبحر کاشت مو داشته باشد که بتوانند برای دست‌یابی به نتایج مطلوب با این تجهیزات و ماشین‌آلات کار کنند. شما فقط پس از بازدید از کلینیک می‌توانید در مورد تجهیزات و پزشک آن کلینیک اطلاعات به دست آورید. ممکن است لازم باشد که شما چندین کلینیک را بازدید کرده و در مورد سوابق گذشته و نتایجی که دران کلینیک‌ها به دست آمده است تحقیق کنید.

حتما بخوانید: درمان و ترمیم موی سر

 چگونه می‌توان یک کلینیک خوب برای کاشت مو انتخاب کرد؟


انتخاب یک کلینیک کاشت موی خوب بسیار دشوار است. اطلاعات گمراه‌کننده بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که در آن کلینیک‌ها ادعا می‌کنند که بهترین کلینیک کشور هستند. یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب کلینیک، بازدید از آن است حتی اگر لازم باشد که کلینیک‌های مختلفی را در کشور ببینید. بازدید از چند کلینیک به شما نشان می‌دهد که هر کدام چقدر خوب کار می‌کنند، چقدر محیط آنها دوستانه بوده و کارمندان آنها خونگرم و حامی شما هستند، چه امکاناتی دارد و محیط اطراف آن مانند هتل‌های اطراف آن (در صورت نیاز شما) چگونه هستند. خوب است که در هنگام مشاوره با پزشک، ریزش فعلی موهای شما به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد و در مورد روش‌های مختلف درمانی بحث و تبادل نظر شود تا شما بتوانید در مورد ادامه روند درمان تصمیم‌گیری کنید. پزشک همچنین باید به شما در مورد ریزش مو در آینده اطلاعاتی بدهد تا انتظاری واقع‌بینانه پیدا کنید و بدانید که موهای شما در سال‌های آتی چگونه به نظر می‌رسد. بیشتر کلینیک‌ها به شما مشاوره‌ای متعهدانه نمی‌دهند و رزرو چندین نوبت مشاوره به شما کمک می‌کند که احساس خود را در مورد هر کلینیک بسنجید. دیدن نمونه کارهایی که در هر کلینیک در گذشته انجام شده است از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اکثر وب سایت‌ها بخشی به نام نتایج دارند که دران نتایج حاصل از کاشت مو و روش‌های درمانی دیگر بازیابی‌مو را نشان می‌دهد. این بخش به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید که کدام نتایج از کدام کلینیک می‌تواند به نتایج مورد انتظار شما نزدیک باشد. اگر شما نتوانستید به طور آنلاین یک مطالعه موردی در مورد کلینیک پیدا کنید می‌توانید در خلال جلسه مشاوره از آنها بخواهید که نمونه‌هایی به شما نشان دهند. در نهایت، نکته مهم این است که کلینیک یک روش درمانی که برای شرایط شما مناسب است را به شما پیشنهاد دهد. اگر شما تصمیم دارید که از روش FUE برای کاشت مو استفاده کنید مطمئن شوید که این کلینیک فقط روش FUT را ارائه نمی‌دهد. انتخاب کلینیکی که در روش مورد نظر شما تخصص دارد می‌تواند یک نکته مثبت تلقی شود. همچنین باید کیفیت دستگاه‌های مورد استفاده در آن کلینیک را ارزیابی کرده و تنظیمات آن را نیز ببینید. این کلینیک باید برای امور اورژانسی آمادگی داشته باشد و سپس شما باید سوابق جراح کلینیکی را که قرار است عمل کاشت مو را انجام دهد بررسی کنید. به علاوه، با وی در مورد برنامه درمانی که برای کاشت موی شما در نظر دارد صحبت کرده و از برخی افرادی که قبلاً در این کلینیک تحت درمان قرار گرفته‌اند تحقیق کنید. از آنها بخواهید که تجربیات شخصی خود در مورد این کلینیک را با شما در میان بگذارند. یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب کلینیک کاشت مو، داشتن کارمندان و پزشکان خوب است. به دست آوردن اطلاعات در مورد پزشک بسیار مهم است. در ادامه در مورد هر کدام از این روش‌ها به اختصار توضیح داده خواهد شد

استخراج واحد فولیکولار (FUE)

هر رشته تار موی سالم از پشت سر فرد گرفته شده و در ناحیه تاسی کاشته می‌شود. این فرایند تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود بدان معنی که شما می‌توانید پس از انجام عمل بلافاصله به امور روزمره خود بپردازید و مانند عمل‌هایی که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شوند نیازی به بستری شدن ندارید. اسکارهای باقمیانده بسیار جزئی است زیرا از وسایل مخصوصی برای سوراخ کردن و برداشتن فولیکول کامل مو و غدد همراه آن استفاده می‌شود. بافت اطراف فولیکول مو به میزان کمی آسیب می‌بیند که احتمال باقی ماندن اسکار را کاهش می‌دهد. پیوند کامل فولیکول مو همراه با ساختارهایی مانند غدد چربی و … باعث می‌شود که احتمال زنده ماندن و رشد طبیعی آن مو افزایش یاید. میکروسکوپ‌های مخصوصی برای این کار طراحی شده‌اند که به پیوند دقیق مو توسط یک جراح متخصص کمک می‌کنند.

پیوند واحد فولیکولار (FUT)

در این روش یک قطعه از بافت پوست سر همراه با فولیکول‌های سالم مو برداشته شده و به قسمت تاس سر پیوند زده می‌شود. بافت از پشت سر یا قسمت‌های دیگر سر برداشته شده و به ناحیه تاس و بی‌مو پیوند زده می‌شود. به این روش، روش نواری نیز گفته می‌شود. این روش سریع‌تر و مطمئن‌تر است زیرا هزاران فولیکول مو به طور همزمان پیوند زده می‌شوند، بنابراین می‌توان عمل پیوند مو را در مساحتی وسیع‌تر در زمانی کوتاه‌تر انجام داد. اسکارهای به جامانده از این روش جزئی هستند زیرا جراح بهترین روش بخیه را بر اساس وضعیت پوست سر شما انتخاب می‌کند. هزینه هر دو عمل متغیر بوده و به اندازه سطح کاشت مو و مدت زمان انجام عمل که ممکن است تا ۱۰ ساعت هم طول بکشد بستگی دارد. یک جراحی متبحر و مجرب انتخاب کنید تا بتوانید به نتایج مطلوب دست‌یابید.

حتما بخوانید: کاشت موی طبیعی با حداکثر تعداد تار مو کاشته شده

سؤالات رایج


آیا کلینیک‌های کاشت مو قبل از انجام عمل پیوند، مشاوره می‌دهند؟

ریزش مو یک بخش طبیعی در زندگی است و ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که می‌تواند بر نوع درمان مورد نیاز نیز تأثیر داشته باشد. برخی افراد بر این باورند که بلافاصله پس از ریزش مو باید مو کاشت که در واقع خیلی زود است. پیدا کردن یک کلینیک که قبل از درمان، مشاوره بدون الزام به انجام عمل به شما می‌دهد باعث می‌شود که شما علت دقیق ریزش موی خود و بهترین روش درمانی برای جبرانان را پیدا کنید.

آیا کلینیک‌های کاشت مو، درمان مورد نیاز را به شما ارائه می‌دهند؟

روش‌های متعدد درمانی وجود دارد که می‌تواند به جبران ریزش موی شما در مراحل مختلف کمک کند. نکته مهم این است که یک کلینیک پیدا کنید که بهترین روش درمانی مناسب را به شما ارائه دهد. ممکن است شما بر این باور باشید که به دلیل شروع ریزش مو، روش مورد نیاز شما کاشت مو به روش FUE است. در این مورد می‌توانید مسیر درمان ریزش مو یا حتی SMP (میکروپیگمانتاسیون پوست سر) را کاهش دهید. بسیار مهم است که در کلینیک‌های کاشت مو تحقیق کنید تا ببینید که چه روش‌های درمانی به شما پیشنهاد می‌شود و کدام روش برای شما مناسب‌تر است.

آیا هر کلینیک در انجام تمام روش‌ها تخصص دارد؟

یک کلینیک که در یک روش به خصوص تخصص دارد و در زمینه استفاده از تکنولوژی‌های مرتبط با آن روش تبحر دارد را پیدا کنید.

آیا کلینیک عکس‌های قبل و بعد از کاشت مو دارند؟

یک کلینیک معتبر کاشت مو باید گالری عکس‌های قبل و بعد از پیوند را داشته باشد که نشان‌دهنده نتایج کارهایی که انجام داده است باشد. نگاه کردن به عکس‌های متعدد قبل و بعد از عمل به شما این فرصت را می‌دهد تا نتایج حاصله از کارهای کلینیک را بررسی کنید. در برخی موارد بهتر است مطالعات موردی که کلینیک تهیه کرده است را نیز مشاهده کنید. بررسی مطالعه موردی یک روش عالی بری دیدن تفاوت نتایج درمان در هر فرد و بازدهی هر روش درمانی برای افراد مختلف است. مطالعه موردی معمولاً یک تجزیه و تحلیل عمقی است که برای بخشی از بیماران انجام شده است. زمانی که به دنبال یک کلینیک مناسب برای کاشت مو هستید، تمام این نکات را مد نظر داشته باشید اما مهم‌ترین نکته این است که کلینیکی پیدا کنید که کارمندان خوبی داشته باشد که به شما احساس راحتی و رضایت بدهد.

هزینهٔ کاشت مو در کلینیک‌های مختلف کاشت مو چقدر است؟

هزینه انجام کاشت مو مستقیماً به مساحت ناحیه تحت درمان بستگی دارد. همچنین به تعداد گرافت هایی که شما نیاز دارید نیز بستگی دارد که در هر فردی متفاوت است.

مراکز کاشت مو بیشتر کدام روش را برای کاشت مو توصیه می‌کنند؟

نتایج حاصل از به کارگیری هر دو روش FUE و FUT بسیار عالی است. به هر حال تفاوت بین روش‌های FUT و FUE به برداشتن ریشه‌های و روش پیوند مربوط می‌شود. در روش FUT یک نوار تکی در ناحیه اهداکننده برداشته می‌شود در حالی که در روش FUE یک نوار کوچک برداشته می‌شود. همچنین، روش FUE بسیار پیشرفته‌تر است زیرا اسکارهای باقیمانده بسیار جزئی بوده و بسیار راحت‌تر از اسکارهای باقیمانده از روش FUT قابل استتار هستند.

کلینیک‌های کاشت مو قبل از کاشت چه تست‌هایی انجام می‌دهند؟

معمولاً آزمایش‌های مختلفی مانند الکتروکاردیوگرام (ای‌ ای جی) و آزمایش خون شامل TC و هموگلوبین DC و T3 و T4 و TSH همراه با آزمایش‌های معمول دیگری که قبل ازانجام عمل‌ها گرفته می‌شوند انجام می‌شود.

در ادامه بخوانید: سوالات رایجی که در مورد کاشت مو به روش fue وجود دارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.