کاشت ابرو طبیعی با روش fit و اهمیت آن در افزایش اعتماد به نفس فرد

0

کاشت-ابرو-طبیعی-با-روش-fit

کاشت ابرو یکی از دشوارترین و ظریف‌ترین عمل‌های زیبایی است که اگر توسط متخصص مجرب انجام شود، نتیجه‌ای طبیعی و چشمگیر را به دست می‌دهد. تکنیک‌های بسیاری برای عمل کاشت ابرو وجود دارد، اما مهم‌ترین نکته برای کاشت ابروی خوب این است که نقاط دریافت کننده‌ی موی طبیعی پیوندی به دقت و به گونه‌ای آماده شود که با جهت و زاویه‌ی رشد موهای طبیعی هم‌خوانی داشته باشد. همچنین متخصص باید ابروها را با بهره‌گیری از ذوق و ظرافت هنری خود به گونه‌ای طراحی کند که ابروهای طبیعی نهایی با بقیه اجزاء صورت تناسب داشته باشد.

حتما بخوانید:


انواع روش‌های کاشت ابرو طبیعی


درمان ریزش شدید ابرو


ترمیم ابروهای ریخته شده

شايد مهم‌ترين جزء شاخص در چهره شما، ابروهايتان باشد. امروزه محبوبیت کاشت ابرو در سطح جهان، بخصوص نزد خانم‌ها در حال افزایش است و با وجود معضل ریزش ابرو که بدلایل متعددی مانند تغذیه نامناسب، بیماری های پوستی، استرس، شیمی درمانی و غیره بوجود می‌آید، بسیاری از مردم می‌خواهند که موهای این ناحیه از صورت خود را ترمیم کنند چرا که داشتن ابروهای زیبا علاوه بر زیباتر نشان دادن چهره فرد، می‌تواند موجب تقویت اعتماد به نفس وی بخصوص در خانم‌ها شود. یکی از روش‌های کاشت ابرو که امروزه با استقبال بسیاری مواجه شده است روش fit یا fue می‌باشد. در این روش برداشت فولیکول به شکل پراکنده انجام می‎شود بنابراین بخیه وجود ندارد و زخم‌های ناشی از برداشت فولیکول مو‏ به سرعت بازسازی می‎شود. علاوه بر این به دلیل سهولت عمل کاشت ابرو با این روش این عمل در بازه زمانی ۱ تا ۳ ساعت قابل اجرا می‌باشد.متخصصان ما در مرکز کاشت مو و ابرو موریان آماده ارائه خدمات در زمینه کاشت ابرو با استفاده از روش‌های مختلف از جمله روش fit و با استفاده از تجهیزات پیشرفته به شما عزیزان می‌باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 09395431350 و 02188762832 تماس حاصل فرمایید.همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام dr_maham@ مراجعه کنید.

دلیل ریزش موی ابرو چیست؟


دلایل متعددی برای ریزش ابرو وجود دارد که از شایع‌ترین آنها می‌توان به علل هورمونی مختلف، کندن غیرضروری موی ابروها و سوء تغذیه اشاره کرد. به علاوه سانحه و زخم شدن ابرو نیز باعث ریزش ابرو می‌شود. از این گذشته ابروها نیز مانند هر عضو دیگری از بدن به مرور زمان و در اثر فرایند ناگزیر پیری، تحلیل می‌روند. موی ابرو به دلایل مادرزادی، ابتلا به بیماری‌های مختلف، اختلال کندن وسواسی جبری موها (تریکوتیلومانیا)، تماس با مواد شیمیایی، سوختگی با برق یا عامل‌های دیگر، پرتودرمانی یا شیمی درمانی می‌ریزد و کم‌پشت می‌شود.

جراحی ترمیم یا کاشت ابرو چیست؟


کاشت واحد فولیکولی پرکاربردترین روش جراحی ترمیم و کاشت ابرو است که در آن فولیکول‌ها از ناحیه اهدا کننده پشت سر بیمار جدا می‌شود، دلیل انتخاب این ناحیه این است که موهای پشت سر ماندگاری بیشتری دارند. سپس متخصص ناحیه اهدا کننده را به گونه‌ای بخیه می‌زند که جای زخم مشخصی باقی نماند. پس از آن متخصص فولیکول‌های اهدایی را در ناحیه‌های کم‌پشت می‌کارد. موهای طبیعی کاشته شده در ابرو تا پایان عمر به روال عادی رشد می‌کند و به همین دلیل لازم است که هر یک ماه یک بار پیرایش شود. متخصص هر بار فقط یک تار مو و گاهی دو تار مو را در نقاط تعیین شده قرار می‌دهد، این روش کاشت دقیقاً مطابق با شیوه رویش طبیعی موهای ابرو است. متخصص هر فولیکول را به دقت در برش‌های ایجاد شده در ابرو می‌کارد. عمل کاشت ابرو عملی بسیار دقیق و ظریف است و موها باید در برش‌هایبسیار ظریفی به اندازه نیم میلی‌متر به گونه‌ای قرار داده شود که جهت و زاویه آنها کاملاً شبیه ابروی طبیعی باشد. در عمل کاشت ابرو، با توجه به میزان موهای موجود و اندازه و پرپشتی دلخواه بیمار، ۵۰ تا ۳۲۵ فولیکول در هر ابرو کاشته می‌شود. عمل کاشت ابرو معمولاً با مصرف آرام‌بخش خوراکی ملایم انجام می‌شود. این عمل دو ساعته و دوران بهبود پس از آن بدون درد است. ابروهای جدید به مدت دو هفته پس از جراحی بسیار حساس است و موهای کاشته شده پس از این مدت می‌ریزد. البته موهای پس از مدت کوتاهی دوباره درمی‌آید. متخصص مجرب کاشت ابرو، هر ابرو را مطابق با نوع صورت، اجزاء صورت و نتایج دلخواه بیمار طراحی می‌کند. همچنین بیمار با راهنمایی متخصص درباره بهترین شکل قوس ابرو، پرپشتی مناسب، فاصله بین ابروها و بلندی ابرو تصمیم می‌گیرد.

حتما بخوانید: مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

روش مورد استفاده در کاشت و ترمیم ابرو و مزایای آن


مراحل کاشت ابرو به روش FIT و FUE

ابرو صرفاً یک جزء عادی از چهره نیست. تقارن ابروها برای زیبایی و جوانی چهره لازم است. غالباً تا زمان ریزش ابروها و از بین رفتن شکل طبیعی‌شان متوجه اهمیت آنها در چهره نمی‌شویم. مناسب‌ترین روش برای برای جبران ریزش ابرو، کاشت ابروی طبیعی به روش FIT و FUE است. ابتدا متخصص شکل دلخواه ابرو را با مداد روی ابرو می‌کشد، سپس محل و شکل کاشت ابروها را مشخص می‌کند. در مرحله بعد متخصص فولیکول‌ها را یک به یک از پشت گردن جدا می‌کند و در انتها آنها را تک به تک با سوزنی به قطر ۰٫۶ میکرون در نقاط مشخص شده قرار می‌دهد.

کاشت مو به روش FUE  با نئوگرافت

استخراج واحد فولیکولی (FUE) خودکار با نئوگرافت (NeoGraft) بهترین روش برای کاشت مو است که ساده‌ترین و راحت‌ترین راه را برای داشتن ابروهایی پرپشت ارائه می‌دهد. روند التیام در کاشت مو به روش FUE سریع‌تر است و برخلاف روش‌های قدیم کاشت باریکه مو، جای زخم و بخیه باقی نمی‌گذارد. کاشت ابرو به روش FUE یک عمل سرپایی سه تا چهار ساعته است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. متخصص تمام مراحل عمل را در جلسه مشاوره به بیمار توضیح می‌دهد. ابتدا طرح کلی ابرو پس از عمل با حفظ موقعیت عادی ابرو، تقارن و تغییرجهت کشیده می‌شود تا بیمار درباره آن نظر بدهد. دقت رمز موفقیت کاشت ابرو است. گرفت فولیکول باید در نهایت دقت جدا شود و با زاویه و جهت مناسب در ناحیه ظریف ابرو کاشته شود. متخصصین ما با بذل توجهی هوشمندانه و دقیق، حدوداً ۲۵۰ ـ ۱۵۰ گرفت را در نهایت ظرافت در هر ابرو قرار می‌دهند، تا کمان زیبای ابرو خلق شود.

مزایای کاشت ابرو‏ با استفاده از روش FIT

 • بازسازی سریع زخم های ناشی از برداشت فولیکول مو به دلیل نبود بخیه
 • در طی چندین جلسه می‎توان تعداد زیادی از گرافتها را از موی سر برداشت. این امر به معنای کاشت تارهای ابرو‏ی بیشتری است.
 • امکان برداشت مو‏ از سایر نواحی بدن از جمله پا، دست و سینه
 • کوتاه بودن زمان عمل، عمل کاشت ابرو(ها) یک تا ساعت طول می‌کشد. مدت زمان عمل به عامل‌هایی چون تعداد فولیکول‌هایی که باید در هر ابرو کاشته شود، بزرگی ناحیه کاشت مو، تکنیک عمل کاشت و پرپشتی مورد نظر ابروها بستگی دارد.

شرایط متقاضی ایده‌آل


افرادی که قصد کاشت ابرو دارند، باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • سن بالای ۱۸ سال
 • عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن یا عفونت
 • عدم ابتلا به مشکلات یا بیماری‌های پوستی
 • ریزش نصف موی ابروها
 • به هم خوردن شکل ابروها در اثر آسیب‌دیدگی، سوختگی یا تصادف
 • داشتن ناحیه اهدا کننده پرپشت با موهایی محکم و قوی

مشخص بودن فرایند عمل یکی از بهترین جنبه‌های کاشت مو است. با توجه به بزرگی ناحیه‌ای که باید پوشش داده شود، این که بیمار می‌خواهد روی جای زخم کوچکی را بپوشاند یا این که کل ابروها را پرپشت کند، بین ۳۵۰ ـ ۵۰ پیاز مو در هر ابرو کاشته می‌شود، هر یک از این پیازهای مو حاوی ۱، ۲، ۳ یا ۴ ریشه مو است.

مراقبتها و نکات قابل توجه بعد از کاشت ابرو


بیماران معمولاً پس از عمل کاشت ابرو دچار ناراحتی نمی‌شوند یا درد بسیار مختصری را تجربه می‌کنند. بیمار بلافاصله مرخص می‌شود و اگر آرام بخش مصرف نکرده باشد، می‌تواند رانندگی بکند. اکثر بیماران هنگام عمل و پس از آن کاملاً راحت هستند و بسیاری روز بعد در محل کار حاضر می‌شوند. بیمار فردای روز عمل باید ناحیه کاشته شده را با ملایمت بشوید تا رویه‌های زخم خشک شده از پوست جدا شود. صورت باید فردای روز عمل حداقل سه بار و پس از آن روزی دو بار به مدت یک هفته زیر دوش شسته شود. بیمار باید پس از دوش گرفتن، پماد آنتی بیوتیک به ابرو بزند تا رویه‌های زخم نرم شود و بتواند آنها را راحت‌تر در نوبت شستشوی بعدی جدا کند. کبودی یکی از عوارض شایع پس از جراحی است که پس از حدود یک هفته برطرف می‌شود. پوسته‌های زخم‎های کوچک نیز پس از ده روز می‌ریزد. پس از این مدت دیگر هیچ نشانه‌ای از انجام شدن عمل کاشت وجود ندارد، چون فولیکول‌های کاشته شده، به مدت سه تا چهار ماه وارد فاز استراحت می‌شود، این مرحله معمولاً باعث نگرانی بیمار می‌شود، چون ابرو شبیه به قبل از جراحی است. اما پس از اندکی شکیبایی، ابرو زمانی که انتظار آن نمی‌رود، دوباره رشد خواهد کرد و قوس دل‌فریب آن زیبای چهره را دوچندان خواهد کرد. موهای کاشته شده به سرعت رشد می‌کند و چون این موهای جدید با همان سرعت موهای سر رشد می‌کند، باید مرتب پیرایش شود. مراقبت و پیرایش منظم برای داشتن ابروهای زیبا ضروری است. موهای کاشته شده را می‌توان صاف کرد، با وکس یا موچین و بند جدا کرد، رنگ کرد و یا کوتاه نمود. رشد موهای ابرو به مرور زمان آهسته می‌شود و موهای کاشته شده به تدریج تحت تاثیر ناحیه پذیرنده، دارای همان ویژگی‌های معمول موهای اصلی ابرو می‌شود. متقاضیان کاشت ابرو باید بدانند که شاید لازم باشد دو یا چند عمل برای رسیدن به ابروهای دلخواه انجام شود؛ در این حالت بهتر است حداقل ۸ ماه بین جراحی‌ها فاصله باشد تا نتیجه کامل جراحی قبلی مشخص شود.

حتما بخوانید: عوامل مهم در تعیین هزینه کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو


پس از جراحی کاشت ابرو نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری، احتمال بروز عوارض وجود دارد:

 • دور ابرو تا چند روز پس از عمل اندکی قرمز است.
 • در اثر کاشت فولیکول‌ها نقاط سفید کوچکی ایجاد می‌شود که ظرف چند روز از بین می‌رود.
 • لخته شدن خون
 • ورم موقت ناحیه ابرو

نکته‌های مهم


برای این که ابروها پس از عمل شکل طبیعی داشته باشد، فولیکول‌های مو باید یک به یک کاشته شود. همچنین فولیکول‌ها باید با زاویه مناسب و دقیق کاشته شود تا شکل ابروها طبیعی باشد. بهترین زاویه برای کاشت موهای ابرو، ۳۰ ـ ۲۵ درجه است. اگر زاویه بیشتر از ۳۰ درجه باشد، موهای ابرو صاف و عمودی می‌ایستد. به علاوه همان طور که گفته شد، کاشت ابرو طبیعی عمل ظریفی است که فقط باید توسط متخصصین مجرب انجام شود.

سوالات رایج در مورد کاشت ابرو


آیا نتایج کاشت ابرو دائمی است؟

کاشت ابرو روشی دائمی و طبیعی برای داشتن ابروهایی پرپشت و خوش‌فرم است.

چه مدت پس از عمل نتایج کاشت ابرو مشخص می‌شود؟

زمان مشاهده نتایج برای تمام بیماران یکسان نیست، فرایند کلی سه ماه تا یک سال طول می‌کشد. بیمار حدوداً ۱۵ روز پس از عمل کاشت برای دستکاری‌های جزئی به کلینیک مراجعه می‌کند. ابرو ظرف تقریباً یک سال کاملاً پر می‌شود و شکل می‌گیرد. کاشت ابرو بسیار دشوارتر از کاشت مو است، البته اگر این عمل ظریف توسط متخصصی ماهر و هنرمند انجام شود، احتمال نارضایتی از نتیجه عمل کاهش می‌یابد. مطمئن شوید که عمل در بیمارستان یا کلینیک معتبر انجام می‌شود.

ابرو پس از عمل کاشت به چه شکل درمی‌آید و عوارض این عمل چیست؟

دور ابرو و ناحیه اهدا کننده پشت سر پس از عمل کاشت موقتاً قرمز می‌شود، البته این سرخی پس از چند روز برطرف می‌شود. در اثر فرایند باز شدن مجراها، نقطه‌های خون لخته شده روی ابروها مشاهده می‌شود که خود به خود پس از پوسته‌ریزی از بین می‌رود.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو با توجه به عامل‌های زیر تعیین می‌شود:

 • انجام شدن عمل کاشت بر روی یک یا هر دو ابرو
 • شدت کم‌پشت شدن ابروها

ازآنجایی که عامل‌های فوق برای تمام بیماران یکسان نیست، هزینه کاشت ابرو طبیعی در جلسه مشاوره برآورد می‌شود.

در ادامه بخوانید: آیا تمام افراد دارای ابروهای کم پشت برای کاشت ابرو مناسب می‌باشند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.