آیا تمام افراد دارای ابروهای کم پشت برای کاشت ابرو مناسب میباشند؟

0

آیا تمام افراد دارای ابروهای کم پشت برای کاشت ابرو مناسب میباشند؟

پس از ریختن ابروها  یا تجربه‌ی باریک شدن ابروها، تعیین کاری که می‌توانید برای بازیابی ابروهای خود بکنید، می‌تواند دشوار باشد. در حالی که استفاده از مداد ابرو برای پر کردن ابروها یا تاتوهای صورت برای ایجاد شکل ابروها، گزینه‌های ممکن هستند، اما کاشت مو  نیز می‌تواند برای جایگزین کردن ابروهای از دست رفته انجام شود.

حتما بخوانید:


انواع روش‌های کاشت ابرو طبیعی


درمان ریزش شدید ابرو


ترمیم ابروهای ریخته شده

چه افرادی کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو هستند؟

تمام افرادی که از کم پشتی و بی‌حالتی ابرو رنج می‌برند می‌توانند با جراحی کاشت ابرو از داشتن ابروهای زیبا و خوش حالت بهره‌مند شوند. ابرو و حالت آن تاثیر زیادی در زیبا دیده شدن افراد دارد بنابراین کاشت ابرو باید کاملا طبیعی در جهت رویش موها و به تعداد مورد نیاز انجام شود که تشخیص تعداد آن به تشخیص پزشک بستگی دارد. از جمله روش هایی که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد, روش های fit و fut می باشند. این روش ها با کاشت ابروهای  طبیعی و با استحکام بالا و بدون ریزش از جمله بهترین روش ها جهت کاشت ابروهای دائمی شناخته شده اند.

ارتباط با ما

متخصصان ما در کلینیک مرکز کاشت مو و ابرو موریان آماده ی ارائه خدمات در زمینه ی کاشت مو وابرو وریش وسبیل با روش های fit و fut وبا کمک بهترین امکانات به شما می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های 09395431350 و 02188762832   تماس حاصل فرمایید.

درباره‌ی بازیابی ابرو


در اصل، بازیابی ابرو دقیقاً مانند فرایند پیوند سنتی مو عمل می‌کند. فولیکول‌های دهنده‌ی مو از پوست سر گرفته شده و سپس در طول ناحیه‌ی ابرو جایگذاری می‌شوند، یا برای آنکه کل ناحیه‌ی ابرو را پر کنند یا به موهای باقیمانده‌ی ابرو حجم اضافه کنند.

پس از بازیابی ابرو و به منظور حفظ طول صحیح آن، بیماران باید به طور منظم ابروها را مرتب کنند، اما ظاهر کلی ابروهای آنها از نظر حجم و زاویه‌ی موها، کاملاً طبیعی می‌باشد.

کاندیداهای اصلی برای بازیابی ابرو


کاندیدای خوب برای بازیابی ابرو، فردی است که موهای ابروی خود را از دست داده باشد یا باریک شدن ابرو را تجربه کرده باشد. این فرد باید دارای سلامت کلی بوده و دارای مقدار کافی موهای قابل دوام در پشت سر خود باشد تا بتوان فولیکول‌های دهنده را برداشت. این فرایند بیشتر برای افرادی ایده‌آل است که از انواع فقدان موی زیر رنج می‌برند:

  • ضعف، فقدان یا باریک شدن ژنتیکی ابروها
  • از دست رفتن موهای ابرو به دلیل برداشتن زیاد آنها
  • از دست رفتن ابرو به دلیل بروز آسیب

کسانی که موهای ابروی خود را به دلیل آلوپسی آریاتا، آلوپسی فیبروز پیشانی یا مسائل پزشکی از دست داده اند، کاندیدای ایده‌آل برای این فرایند نیستند. مهم است که علت و کاندیداتوری کلی، پیش از انجام فرایند درمان، به دقت ارزیابی شوند.

مسائلی که باید پیش از جراحی بهبود ابرو بدانید


فاکتورهای متعددی می‌توانند باعث کچلی یا باریک شدن ابرو شوند، که برخی از آنها شامل برداشتن بیش از حد موهای ابرو، تصادفات فیزیکی یا شیمیایی و شرایط خاص ریختن مو می‌باشند.

این یک واقعیت است که فرایند کاشت ابرو می‌تواند به عنوان یک راه حل دائمی برای باریک شدن ابرو مطرح باشد. بیمار با موهای کاشته شده، رشد طولانی مدت، ریختن و تولید دوباره را مانند دیگر موهای طبیعی ابرو، تجربه خواهد کرد.

در مورد فقدان جزئی موی ابرو یا باریک شدن یک ابرو، موی پیوندی می‌تواند از ابروی دیگر گرفته شود. منابع دیگر برای این موها شامل پشت گوش‌ها و نواحی اطراف بالای ران‌ها (بخصوص برای بانوان) می‌باشند.

یک فرایند استاندارد کاشت ابرو معمولاً به ۵۰ تا ۱۰۰ پیوند مو نیاز دارد، اما این تعداد بسته به شرایط بیمار ممکن است بیشتر باشد.

طول این فرایند معمولاً به حد پیوندهایی که باید برای بیمار انجام شود، بستگی دارد. برای بیشتر افراد، این زمان ۵ تا ۶ ساعت است.

به این دلیل که فرایند کاشت از ابزارهای مناسب و تکنیک‌های با تهاجم مینیمال به خوبی استفاده می‌کند، بیماران می‌توانند تقریباً ۴۸ ساعت پس از فرایند پیوند ابرو، فعالیت‌های روزانه‌ی خود را از سر بگیرند، تا زمانی که در فعالیت‌ها یا ورزش‌های شدید شرکت نکنند.

موارد مینیمومی از عوارض جانبی با این فرایند مرتبط هستند، و اگر احیاناً اتفاق بیفتد، این عارضه، رشد مو در جهت نادرست می‌باشد.

بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که نتایج را تقریباً در طول ۴ تا ۶ ماه مشاهده کنند. به علاوه، فرد باید منتظر ریختن مقداری از  ابرو در مدت ۳ تا ۵ هفته پس از جراحی باشد، که طبیعی و مورد انتظار است. نتایج نهایی در حدود ده ماه بعد، آشکار خواهند شد.

کاشت ابرو به روش های fit و fut


متدهای پیوند ابرو به نام‌های پیوند موی نواری (FUT) و استخراج واحد فولیکول (FUE)  می‌باشند که اساساً از موی دهنده‌ی گرفته شده از پوست سر بیمار استفاده می‌کنند. با این حال، موی ابرو می‌تواند از هر نقطه‌ی دیگری از بدن برداشت شود. این فرایند ظریف با ایجاد برش‌های میکروسکوپیک انجام می‌شود که قلاب‌های دقیقی را برای پیوندهای ابروی بسیار نازک فراهم می‌کنند. موهای ابروی پیوند زده شده به همان میزان موی سر بیمار رشد می‌کنند. موهای پیوند زده شده‌ی ابرو، در مقایسه با موهای معمولی ابرو باید بیشتر مرتب شوند تا ظاهر طبیعی خود را حفظ کنند. بیماران به تقریباً ۳۰۰ پیوند واحد فولیکولی تکی و دو تایی نیاز دارند تا ابروی آنها به چگالی معقول دست یابد. این تعداد بسته به اینکه بازیابی جزئی یا کامل انجام می‌شود، متغیر است. ترکیب چهره‌ی افراد و پیش‌زمینه‌های قومی نیز می‌توانند بر تعداد پیوندهای مورد نیاز اثر بگذارند. پیوندهای ابرو معمولاً تنها با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد، و پس از فرایند درد یا ناراحتی بسیار کمی احساس می‌شود. عوارض محتمل آن شامل قرمزی، تورم و پوسته پوسته شدن هستند که در نخستین روزهای پس از انجام فرایند مشاهده می‌شوند. نگهداری صحیح از ناحیه‌ی تحت پیوند مانند شستشوی مکرر می‌تواند به تسکین این علائم مینور و تسریع بهبودی کمک کند. شخصی که پیوند موی ابرو را دریافت کرده است، رشد موی جدید را در مدتی حدود سه تا شش ماه بعد تجربه می‌کند. نتایج کامل می‌توانند ۶ تا ۸ ماه بعد از فرایند پیوند مشاهده شوند.

سوالات متداول


قالب ابرو چگونه برای این فرایند تعیین می‌شود؟

بیشتر بیماران عکسی از یک سلبریتی را به همراه می‌آورند که می‌خواهند ابرویی شبیه به او داشته باشند یا عکسی از خود را نشان می‌دهند از زمانی که جوان‌تر بوده اند. با این حال، با در نظر گرفتن تمام اینها، جراح مطمئن می‌شود که ابرویی که برای شما طراحی کرده است، مناسب چهره‌تان می‌باشد. در روز جراحی، قالب ابرو بر روی صورت بیمار کشیده می‌شود و او می‌گوید که آن را دوست دارد یا خیر.

چه خطراتی در فرایند کاشت ابرو وجود دارند؟

این فرایند دارای کمترین حد ریسک است، اما نمونه‌های نادری هستند که در آنها موهای پیوند زده شده، در جهت متفاوتی که دلخواه نیست، رشد کرده اند. اگر این اتفاق بیفتد، مو را واقعاً می‌توان آموزش داد تا در جهت بقیه‌ی موها رشد نماید. با این حال، در بدترین حالت، می‌توان مو را برداشت. ورم نیز بسیار محتمل است، اما پس از گذشت چند روز حل می‌شود.

هزینه‌ی کاشت ابرو چقدر است؟

این هزینه برای هر فرد و هر کلینیک متفاوت بوده و به شدت به تعداد پیوندهای مورد نیاز و دستمزد پایه‌ی پزشک متخصص بستگی دارد. بیمار، هزینه‌ی هر پیوند را می‌پردازد و این هزینه نیز بسته به ناحیه و کشوری که فرایند کاشت ابرو در آن انجام می‌شود، تفاوت دارد.

نتایج حاصل از پیوند موی ابرو چقدر باقی می‌مانند؟

موهایی که در نهایت رشد می‌کنند، دائمی هستند. این موها مانند موهای هر جای دیگر شما می‌باشند. با این حال، این موها خیلی بلند نمی‌شوند چرا که ویژگی‌های موهای اطراف ابرو را دریافت می‌کنند. ممکن است همچنان به آراستن این موها برای حفظ طول و شکل صحیح آنها، نیاز داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.