سوالات رایج در مورد کاشت مو به روش fue

0

در روش کاشت موی fue (استخراج واحد فولیکولی مو) ریشه­های مو تحت بیهوشی موضعی توسط ابزار خاصی به­صورت میکروسکوپی استخراج شده و با درنظرگرفتن زاویه رشد موی طبیعی در نواحی بدون مو پیوند می­شوند.

امروزه بیشتر جراحی­های کاشت مو از طریق روش fue انجام می­شوند. از آن­جایی که این روش بدون جراحی صورت می­گیرد بیماران می­توانند به­راحتی تصمیم گرفته و این تکنیک را انتخاب کنند.

در کاشت موی fue ریشه­های مو به­صورت تک­تک استخراج شده و در مناطق بدون موی سر کاشت می­شوند. قبل از استخراج فولیکول­ها، موهای ناحیه اهداکننده تا طول۱ میلی متر کوتاه می­شوند. داروی بی­حسی موضعی در نواحی استخراج و پیوند مو استعمال می­شود. سوزن­های مخصوص به مرکز ریشه مو نزدیک شده و طبق زاویه رشد مو وارد پوست شده و خارج می­شود.

حتما بخوانید:


کاشت موی fue


مزایای کاشت مو به روش fue


کاشت مو به روش fut

همیشه سوالات بسیار زیادی حول مسائلی از قبیل کاشت مو وجود دارد. زیرا با چهره و زیبایی فرد سروکار دارد و افراد همیشه سعی میکنند با پرسیدن سوالاتی که در ذهن آن­ها وجود دارد به دنبال یافتن بهترین جواب و در نتیجه انتخاب بهترین نوع درمان باشند. اگر شما روش fue را برای کاشت موهای خود انتخاب کرده­اید می­توانید در این مقاله پاسخ تعداد زیادی از آن سوالات را پیدا کنید. سوالاتی از قبیل:آیا شما فرد مناسبی برای کاشت مو به روش fue می باشید؟آیا این روش دردناک است؟آیا این روش عوارضی دارد؟ و سوالاتی از این قبیل. پس برای یافتن سوالات خود حتما این مقاله را مطالعه نمایید تا با روش fue و فواید و محدودیت­های آن برای کاشت مو آشنا شوید.متخصصان ما در کلینیک مرکز کاشت مو و ابرو موریان آماده­ی ارائه خدمات در زمینه­ی کاشت مو,ابرو وریش وسبیل با روش fue و  futبا استفاده از بهترین امکانات به شما می­باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.شماره تماس 09395431350 و 02188762832 همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام dr_maham@ مراجعه کنید.

سوالات متداول کاشت مو به روش fue

این سوالات متداول عبارتند از:

کاشت موی fue  چیست؟

استخراج واحد فولیکولی مو و یا کاشت موی fue نوعی روش پیوند مو است که از طریق جراحی صورت می­گیرد. از آن­جایی که خارج کردن تک­تک موها هربار از طریق سوراخ  بسیار کوچک در پوست سر صورت می­گیرد، بسیاری از افراد این روش کاشت را کم­تهاجمی توصیف کردند. نتیجه این کار وجود صدها و یا هزاران سوراخ­ها در قسمت­هایی است که فولیکول­های مو اهداکننده خارج شده­اند.

درد و دوره بهبود در جمع­آوری واحدهای فولیکولی استخراج شده مو در روش کاشت fue کمتر از جراحی­های سنتی نواری است. تجهیزات Neograft و Smartgraft  با کمک مکش، گرافت­ها را از پوست سر استخراج می­کنند. نتیجه نهایی جمع­آوری فولیکول­های مو، پیوندهایی است که به­صورت تک­تک انجام می­شوند.

آیا کاشت موی fue مناسب شما است؟

اگر به جراحی کاشت مو علاقه­مند هستید باید گفت که روش کاشت موی  fue  می­تواند یکی از انتخاب­های اول  شما باشد چراکه این روش بدون زخم ناشی از جراحی صورت می­گیرد. با وجود این­که در این تکنیک معمولا جای زخم خطی بزرگ مشاهده نمی­شود اما زخم­های گرد و بسیار کوچکی را روی پوست سر به­جا می­گذارد. تراشیدن موهای سر موجب نمایان شدن این زخم­ها خواهد شد.

این روش کاشت مو زمانی با مشکل­ مواجه می­شود که بیش از ۳۰۰۰ گرافت یا پیوند نیاز باشد.  کاشت موی fue در بین افرادی که می­خواهند موهای کوتاه داشته باشند پرطرفدار است اما اغلب درمقایسه با روش­هایی نظیر fut و یا استخراج نواری مو، با میزان آسیب (قطع ناخواسته موها) بالاتری در ارتباط است.

هرچه میزان آسیب­ها بالاتر باشد نشانه این است که فولیکول­های بیشتری از دست رفته­اند. عمل کاشت موی fue با تراشیدن پشت و کناره­های سر صورت می­گیرد.

کاشت مو زمانی مشکل­ساز می­شود که بیمار دوست نداشته باشد کسی متوجه جراحی سر او شود. در جراحی کاشت موی fut نیازی به تراشیدن مو نیست. از آن جایی که در روش fue، ناحیه اهداکننده برای استخراج فولیکول­های مو باید تراشیده شوند بنابراین اگر موهای بیمار بلند باشد کشی متوجه کاشت موی نخواهد شد.

هزینه کاشت موی fue چقدر است؟

پیوند موی fue با نیازهای فردی بیمار مرتبط است. برخی ممکن است به اصلاح جزئی خط­­ مو و برخی ممکن است به بازسازی قابل­توجهی  نیاز داشته باشند. هزینه نهایی پیوند موی fue به وسعت جراحی بستگی دارد.

حتما بخوانید:مراقبت بعد از کاشت مو

 چگونه جراح کاشت موی fue را انتخاب کنید؟

مشاوره با یک جراح معتبر نقطه خوبی برای شروع کار می­باشد. یافتن یک پزشک با اعتبار و شهرت عالی خصوصا با سابقه خوب در کاشت موی fue بسیار حائز اهمیت است. از طرفی پیداکردن پزشک مورد اعتماد نیز نکته مهمی است که باید درنظر گرفت. بیمار باید از رفتار پزشک و پرستارها راضی بوده و با اعتماد به پزشک جراحی را انجام دهد.

چگونه باید خود را برای کاشت موی fue آماده کنید؟

بعد از مشاوره کامل با جراح و برنامه­ریزی برای جراحی، تقریبا تمام مقدمات آماده­ است. برخی از پزشکان بسته به موهای بیمار ممکن است از بیمار بخواهند چند روز قبل از عمل موهای خود را کوتاه کند.

 موهای ناحیه اهداکننده برای کاشت باید تراشیده و یا کوتاه بشود. در برخی موارد، این­کارها همان روز جراحی در مطب انجام می­شوند. از قبل، تمام مقدمات لازم بهبودی نظیر مرخصی گرفتن از محل کار باید تدارک دیده شود.

 روز کاشت موی fue چه اتفاقی می­افتد؟

اگر موهای ناحیه اهداکننده خیلی بلند باشند باید کوتاه شوند. در طول عمل بیمار هیچ احساسی نخواهد کرد. برخی بیماران می­خوابند و برخی تلویزیون تماشا می­کنند. در ابتدا، پزشک گرافت­ها را از ناحیه اهدا جمع آوری می­کند، سپس بعد از پردازش و آماده­شدن به ناحیه دریافت­کننده پیوند می­کند.

این جراحی مستلزم دقت و توجه خاص به جزئیات است بنابراین توقع نداشته باشید که خیلی زود و به­سرعت تمام شود. زمان کاشت به تعداد گرافت­های مورد نیاز و همچنین تکنولوژی جمع آوری و پیوند موهای بیمار بستگی دارد. جراحی کاشت مو معمولا چندین ساعت طول می­کشد.

به چند جراحی نیاز خواهید داشت؟

تعداد دفعات کاشت مو به اهداف بیمار، میزان ریزش مو و میزان تغییر آن در آینده بستگی دارد. اکثر بیماران معمولا به ۲ جلسه جراحی نیاز دارند.

آیا روش کاشت موی fueدردناک است؟

 از آن­جایی که این جراحی تحت بی­حسی موضعی انجام می­شود بنابراین بیمار دردی احساس نمی­کند. ممکن است بیمار لحظه به لحظه جراحی در نواحی پوست سر خود احساس  جزئی داشته باشد و ممکن است هیچ دردی احساس نکند.

علاوه­براین، بعد از رفع تاثیر داروی بی حسی، ممکن است بیمار درد خفیفی داشته باشد.

حتما بخوانید:شامپوی مناسب شستشوی مو

دوره بهبود روش کاشت موی fue چگونه است؟

بعد از کاشت باید از موها به­دقت مراقبت کرد. این روش کاشت فرایند بهبود گسترده­ای ندارد. شروع فعالیت­هایی نظیر شنا مستلزم  صبر است.

با وجود این­که این نوع کاشت مو عوارض زیادی برای بدن ندارد اما ممکن است برای بهبود و همچنین اجازه به رشد موها، به چند روز مرخصی از کار نیاز باشد. دوره بهبود سریع است اما بیشتر بیماران نگران تراشیدن موهای ناحیه اهدا هستند.

چه انتظاری بعد از کاشت موی fue می­توان داشت؟

بعد از کاشت دقیق، موها ظاهر طبیعی پیدا کرده و خط رویش مو بهبود می­یابد. اگر این کاشت با دقت انجام ­شود نه تنها مشکل کم­مویی برطرف می­شود بلکه زیبایی فرد نیز بهبود می­یابد.

عوارض جانبی و خطرات احتمالی چیست؟

از عوارض جانبی کاشت موی fueمی­توان به تورم، درد، بی­حسی پوست سر و رشد موها به داخل اشاره نمود. احتمال عفنوت وجود دارد اما ممکن است تنها ۱% از افراد به چنین عارضه­ای مبتلا شوند.

آیا احتمال ریزش موهای کاشته­ شده وجود دارد؟

ریزش موها برای یک دوره کوتاه بعد از کاشت طبیعی است. فولیکول واقعی در پوست سر باقی می­مانند و ظرف چند ماه ساقه­های جدید مو شروع به رشد می­کنند. اگر موهای ناحیه پیوند شده از قسمت­هایی استخراج شود که دربرابر طاسی مقاوم نیستند احتمال ریزش موها بعد از کاشت زیاد است. معمولا زمانی­که موهای پیوند از نواحی نامناسب پشت سر برداشته می­شوند مشکل­ساز می­شوند.

موهای جدید به چه سرعتی رشد می­کنند؟

فرایند رشد موهای جدید خیلی سریع نیست. درحقیقت برای دیدن موهای جدید باید تا ۹ ماه صبر کرد. برخی بعد از ۳ ماه شاهد رویش موهای جدید هستند و برخی مجبورند ۶ تا ۹ ماه منتظر رشد موهای جدید باشند. معمولا بعد از ۴ ماه ممکن است برخی موهای جدید و تازه رشد کرده را مشاهده کرد. روند رشد تا ۱۸ ماه بعد از کاشت ادامه دارد.

آیا کاشت مو فقط برای مردان است؟

ریزش مو ممکن است برای هر فردی و در هر نقطه از زندگی رخ دهد. روش کاشت موی fue در بین مردان بیشتر رایج است اما این بدین معنا نیست که این روش به زنانی که از ریزش موی سر رنج می­برند کمکی نمی­کند.

بنابراین اگر شما به­عنوان یک زن از ریزش موی زیاد رنج می­برید با درمان کاشت مویfue می­توانیم مشکل شما را حل کنیم.

آیا برای کاشت مو پیر شدید؟

 و اما در مورد سن، بهتر است برای کاشت مو سن بیمار جوان باشد تا پیر.  طبق پرس­و جوهای زیادی که از مردان جوانی که قصد کاشت مو داشتند انجام شده­است می­توان گفت که بهتر است این جراحی در سن کم انجام شود. البته این همیشه صادق نیست.

مدیریت اهداکننده چیست؟

دسترسی داشتن به موهای اهداکننده در تمام طول زندگی برای بیمار با محدودیت همراه است بنابراین برای اطمینان از بهترین استراتژی باید در انتخاب درست دقت کرد تا بیمار بتواند مدت طولانی از موهای کاشت شده استفاده کند. اطمینان بخشی به بیمار درخصوص این­که به بهترین نتیجه ممکن دست خواهد یافت و همچنین آموزش لازم درخصوص احتمال ریزش موها در آینده نکاتی هستند که بسیار حائز اهمیت می­باشند.

آیا متقاضی مناسبی هستید؟

اگر به فکر کاشت مو از طریق fue هستید توصیه می­کنیم جهت مشاوره به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید. این تنها راهی است که تعیین می­کند آیا شما متقاضی مناسب کاشت موی fue هستید یا خیر.

پزشک با درنظرگرفتن عوامل مهمی نظیر سن، سوابق کامل پزشکی، میزان ریزش مو و دردسترس بودن کیفیت موهای ناحیه اهدا می­تواند مناسب بودن این نوع درمان را برای بیمار تشخیص دهد.

آیا برای فردی که می­خواهد کاشت مو انجام دهد محدودیت سنی وجود دارد؟

معمولا افراد بین  ۲۰ تا ۳۰ سال بهترین متقاضی برای عمل کاشت مو هستند. البته کاشت مو همیشه به این محدوده سنی محدود نمی­شود.

با وجود این که افراد با هم متفاوت هستند اما میزان موفقیت کاشت در افرادی که کمی بزرگتر باشند بیشتر است.

در سنین پایین­تر، الگوی ریزش و رشد مو ممکن است نامنظم باشد و از طرفی با افزایش سن فرد ریزش مو ممکن است همچنان تشدید یابد.

با گذشت زمان ممکن است فرد به کاشت­های بیشتری نیاز داشته باشد. اگر در سلامت عمومی خوبی باشید محدودیت سنی بالا برای کاشت مو وجود نخواهد داشت. عموما توصیه می­شود جراحی کاشت مو را در زیر ۲۰ سالگی انجام نداد.

در ادامه بخوانید:کاشت مو به روش fut

چه نوع مراقبت­های بعد از کاشت توصیه می­شود؟

در طی ۳ روز اول بعد از جراحی کاشت مو توصیه می­شود از دست زدن به گرافت­ها خودداری کنید. به­مدت ۱ هفته بعد از جراحی، از انجام فعالیت­های فیزیکی شدید اجتناب و دستورالعمل­های توصیه شده جراح را به دقت رعایت کنید.

علاوه­بر این برای از بین بردن دلمه­ها از سومین روز بعد از جراحی  به­مدت ۱۵ روز سر خود را طبق دستورالعمل جراح شستشو دهید.

نحوه­ی شست و شوی مو بعد از کاشت مو چگونه است؟

شستن موها به برطرف کردن دلمه­ها و همچنین بهبود فرایند بهبود کمک شایانی می­کند. در چنین شرایطی شامپو مناسب مو و همچنین لوسیون را برای شستشوی موها توصیه می­کنیم. ۳ روز بعد از کاشت موها باید مرحله شستشوی موها را آغاز کرده و طبق دستورالعمل  باید روزی یکبار به مدت ۱۵ روز موها را شست.

اگر بعد از ۱۵ روز تمام دلمه­ها برطرف شد دیگر نیازی به لوسیون نخواهید داشت و می­توانید از هر نوع شامپویی برای شستشوی موها استفاده کنید و به­آرامی با نوک انگشتان موها را با شامپو ماساژ دهید.

اگر دلمه­ها برطرف نشده باشند باید از شامپو و لوسیون­های مخصوص استفاده کنید تا کاملا از بین بروند.

تمام دلمه­ها باید حداقل ظرف ۲۰ روز ازبین بروند. ۱ ماه بعد از جراحی، معمولا مرحله خطر سپری شده و میتوان به زندگی عادی و همچنین از حوله استفاده نمود. به­مدت ۱ ماه موها باید هر روز شسته شوند.

چه چیزی باید پوشیده شود؟

از آن­جایی که بیشتر روز را مجبور به نشستن و یا درازکشیدن هستید بنابراین توصیه می­شود لباس­های راحت بپوشید.  تی­شرت­های گشاد و یا پیراهن­های آزاد بهترین پوشش هستند. علت این امر این است که این قبیل لباس­ها را بعد از جراحی می­توانید به­راحتی و بدون ساییدن نواحی اهداکننده و  تازه پیوند شده از تن خارج کنید.

آیا جای زخمی باقی خواهد ماند؟

کاشت موی fue در مقایسه با روش­های کاشت قدیمی نظیر کاشت نواری futمعمولا با جای زخم کم و یا بدون جای زخم همراه است. در این روش موها با استفاده از متد سوراخ کردن یا به عبارتی پانچ کوچک از سر استخراج می­شود. نتیجه این امر ایجاد زخم­های بسیار کوچک سفیدرنگ در ناحیه اهدا است. تنها درصورتی که ناحیه اهداکننده به­طور کامل تراشیده شوند این زخم­ها قابل رویت خواهند بود. با از بین رفتن این زخم­ها بیمار می­تواند شاهد نتایج طبیعی کاشت باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.