تعیین هزینه کاشت مو

0

هزینه کاشت مو بستگی به عوامل بسیاری دارد از جمله پیچیدگی کلی مورد و خصوصیات موی فردی، از جمله میزان مو برای کاشت برای رسیدن به نتیجه دلخواه بیمار. برنامه‌ریزی فرآیند عمل باید شامل بازبینی پتانسیل برای از دست دادن بیشتر و بهترین نحوه استفاده از موی دهنده موجود برای یک عمر بیمار باشد. هر سر مو متفاوت است و هر مورد منحصر به فرد است، اما شما نیازی به پرداخت حقوق و دستمزد سوپر استار فوتبال ندارید تا بتوانید هزینه‌ی پر کردن موهایتان را بدهید.

کاشت مو یکی از انواع عمل‌های زیبایی می‌باشد و هزینه‌ی این عمل یکی از دغدغه‌های بزرگ افرادی است که قصد انجام آن را دارند. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه کاشت مو با توجه به روش عمل، تعداد جلسه‌ها و تعداد گرافت‌ها متغیر است و نمی‌توان یک هزینه مشخص برای آن تعریف کرد .از جمله مواردی که در تعیین هزینه کاشت مو موثر است می‌توان به تعداد تار موی کاشته شده, میزان تجربه پزشک شما, اعتبار کلینیک کاشت مو و هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌ی داروهای مورد نیاز بعد از عمل کاشت اشاره کرد.

متخصصان ما در کلینیک  مرکز کاشت مو و ابرو موریان  آماده‌ی ارائه خدمات در زمینه‌ی کاشت موی طبیعی با استفاده از روش‌های FIT و FUT و با استفاده از بهترین امکانات به شما می‌باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 09395431350 و 02188762832 تماس حاصل فرمایید.

 

کاشت مو چیست؟


کاشت مو توزیع مجدد مو را تسهیل می‌کند. هدف اصلی این درمان‌ها گرفتن فولیکول‌های مو است که مستعد طاسی ارثی از ناحیه اهدا کننده برای قرار دادن در ناحیه دهنده نیستند. جراحان با تجربه به طور هوشمندانه فولیکولهای مو را به محل دریافت کننده وارد می‌کنند تا نتایج غیر قابل کشف ایجاد شود و این امر برای دستیابی به بازده‌های رشد و تراکم بالا انجام می‌شود. جراحان معتبر با توجه به تعداد محدودی از فولیکول‌های اهدا کننده قابل دوام، قادر به برداشت از محل‌های دهنده می‌باشند.

عوامل موثر در تعیین هزینه کاشت مو


هزینه کاشت مو بسیار متفاوت است و به چندین عامل بستگی دارد. هزینه کاشت مو بسته به تعدادی از عوامل بسیار متغیر است. هزینه کاشت مو وابسته به بسیاری از عوامل مختلف است. این عوامل عبارتند از:

نوع فرآیند عمل کاشت مو

دو نوع فرآیند عمل اصلی کاشت مو وجود دارد که پیوند واحد فولیکولی (FUT) و برداشت واحد فولیکولی (FUE) نامیده می‌شوند. هزینه‌ی کاشت مو بستگی به این دارد که کدام نوع عمل انتخاب شود. کاشت مو با روش برداشت واحد فولیکولی به علت تکنیک پیشرفته و روش حداقل تهاجمی انجام کاشت مو است و تجربه‌ی جراحان نیازمند هزینه کاشت ابرو به روش برداشت واحد فولیکولی به طور متوسط بیشتر از کاشت مو به روش پیوند واحد فولیکولی است. اما مزایای کاشت مو به روش برداشت واحد فولیکولی بیشتر از پوشش هزینه اضافی است.

پیوند واحد فولیکولی (FUT)

ترمیم مو می‌تواند با پیوند واحد فولیكولی انجام شود. این روش شامل جابجاسازی یک گرافت مو در یک زمان است. هر گرافت مو ممکن است شامل یک تا چهار فولیکول مو باشد. هدف از روش پیوند واحد فولیكولی FUT، بازگرداندن مو به آنچه که به طور طبیعی در ماهیت رخ می‌دهد، است. دو نوع مختلف از روش FUT وجود دارند که می‌توانند برای برداشتن گرافت‌های مو استفاده شوند. یکی از رایج‌‌ترین روش‌های مورد استفاده “روش برداشت نواری” است و نوع دیگر برداشت واحد فولیکولی (FUE) است. روش برداشت نواری شامل حذف یک نوار نازک مو از پشت پوست سر است. ناحیه‌ای که مو از آن برداشته می‌شود، با عنوان ناحیه اهدا کننده نامیده می‌شود. پس از آن شکاف در ناحیه اهدا کننده برای بسته شدن بخیه می‌شود. موی اطراف ناحیه دهنده برش را می‌پوشاند و آن را کمتر قابل مشاهده می‌کند. از نوار اهدا کننده، گرافت‌ها زیر یک میکروسکوپ مخصوص جدا می‌شوند. هر گرافت ممکن است شامل یک تا چهار فولیکول مو باشد. هنگامی که برش انجام شد، گرافت‌های مو آماده می‌شوند تا در ناحیه کم پشت سر یا قسمت کچل گیرنده قرار داده شوند.

حتماً بخوانید : درمان و رفع ریزش موی شدید

برداشت واحد فولیکولی (FUE)

روش برداشت واحد فولیکولی FUE یکی از جدیدترین روش‌ها در کاشت مو است. این روش گاهی اوقات اشاره به روش ترمیم مو “بدون زخم خطی قابل مشاهده” دارد. به جایبرداشتن یک نوار تکی مو، روش FUE اجازه می‌دهد تا استخراج گرافت‌های مو بدون به جا گذاشتن بافت زخم خطی انجام شود. این کار با استفاده از یک ابزار خاص انجام می‌شود. این روش با اصلاح مو در پشت سر شروع می‌شود. از این ناحیه، گرافت‌های مو پس از آن به صورت جداگانه استخراج می‌شوند و در قسمت کچل یا کم پشت کاشته می‌شود. بازده کامل برداشت واحد فولیکولی بستگی به نوع ابزار FUE و تجربه پزشک دارد. با استفاده از روش FUE، یک زخم بسیار کوچک در ناحیه اهدا کننده به علت تراشیده شدن ناحیه قابل مشاهده است. از آنجا که اندازه زخم بسیار کوچک است، به طور کلی باز گذاشته می‌شوند تا خودشان بهبود یابند. معمولا حدود ۱ هفته زمان می‌برد تا زخم بهبود یابد.

موی دهنده در دسترس

اگر موهای دهنده در دسترس ندارید نمی‌توانید کاشت مو انجام دهید. بنابراین هزینه‌ای جز مشاوره جراح وجود ندارد. کاشت مو شامل حرکت دادن مو از پشت سر، جایی که به طور معمول فراوان است، به جلوی سر است، به این ترتیب خط مو ترمیم می‌شود. اگر موهای دهنده برای کاشت از پشت سر وجود نداشته باشند، متأسفانه، کار زیادی نمی‌توانیم انجام دهیم. برای دیگران کمبود موی دهنده و یا ریزش بیش از حد بالای موی شما ممکن است به این معنی باشد که کاشت مو غیر ممکن است. موجودی فراوان موی دهنده نیازمند تطابق دادن موی از دست رفته در بالای سر است و مقدار نیازمند داشتن اثر بصری واقعی است. اگر موهای دهنده موجود دارید، ممکن است چندن کاشت مو داشته باشید. چندین بیمار وجود دارند که طی چند سال چند بار کاشت‌های متعدد انجام داده‌اند و در آن ۵۰۰۰ گرافت و بیشتر پیوند داده شده است.

تعداد گرافت

شما ممکن است از نظر سنی مناسب باشید و متقاضی مناسبی نیز برای این عمل باشید اما داشتن مو برای کاشت ممکن است یک مشکل باشد. این معمولا رایج است که بیماران با ۱۰۰۰ یا ۱۵۰۰ گرافت شروع می‌کنند و سپس چند سال بعد، هم زمانی که بودجه موجود را در اختیار دارند، و هم هنگامی که تاثیر کاشت اولیه را مشاهده می‌کنند، باز می‌گردند. ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد تا موهای کاشته شده رشد کند.

داروهای مورد نیاز

برای بسیاری از بیماران تجویز ماینوکسیدیل و یک داروی تایید شده توسط FDA (اداره غذا و دارو) مناسب‌تر از عمل جراحی کاشت مو است. داروی ماینوکسیدیل دارای اثر همکاری کننده برای ضخیم شدن و تیره شدن موی موجود و توقیف کردن ریزش مو است. جراحی بلند مدت هنوز یک گزینه است. برای بسیاری از مردان در سن ۲۰ و ۳۰ سالگی، الگوهای ریزش مو هنوز مشخص نشده است که به این معنی می‌باشد که جراحی زودرس است. اگر کاشت مو بر روی یک مرد جوان انجام شود که هنوز ریزش مو دارد، به عنوان مثال او هنوز در حال ریزش مو یا طاس شدن است، اغلب یک ناحیه مجزا از موی کاشته شده در جلوی خط مو با تکه‌های طاس ظاهر شده در شقیقه به جا می‌ماند. این می‌تواند ترمیم شود، اما موی دهنده بیشتر و کاشت موی دوم مورد نیاز است.

تعیین هزینه بر اساس نوع کلینیک و اعتبار آن

کلینیک‌های کاشت موی زیادی برای کاشت مو وجود دارند. بعضی از آنها تجربه بیشتری نسبت به دیگران دارند. برخی تیم‌های بزرگتری دارند برخی از آنها گروه‌های یک نفری دارند. برخی از آنها ارزان و برخی گران قیمت هستند. روش HRBR (Hair Restoration Blackrock) یک گزینه ارزان نیست.

کجا زندگی می‌کنید؟

هزینه نسبی زندگی در یک منطقه و تعداد جراحان مجاور که این روش را ارائه می‌دهند می‌توانند بر هزینه‌های جراح تاثیر بگذارند.

مهارت جراح

این یک همبستگی رایج است: اگر جراح شما یکی از بهترین‌ها باشد، ممکن است مجبور باشید هزینه بیشتری بپردازید. در عین حال، نرخ‌های بالاتر همیشه به معنای مهارت برتر نیستند، بنابراین تحقیق خود را با دقت انجام دهید.

هزینه‌های سفر

این چیزی نیست که پزشک هزینه‌اش را دریافت کند، اما خب هزینه‌ای است که باید در نظر بگیرید. گاهی اوقات برای پیدا کردن بهترین متخخصین مجبورید به جای دوری سفر کنید، و هنگامی که به این نتیجه می‌رسید که از عهده‌ی هزینه‌های این فرآيند بر می‌آيید باید این هزینه‌ها را نیز در نظر بگیرید.

حتماً بخوانید :مراحل کاشت مو به روش FUT

بهبودی از عمل کاشت مو چقدر هزینه می‌برد؟

پوست سر ممکن است پس از جراحی کاشت مو تا اندازه‌ای حساس شود. لازم است که سر چند روزی پانسمان شود، و پزشک ممکن است مسکن، آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت و یا داروهای ضد التهابی برای متوقف کردن تورم تجویز کند. زمان بهبودی بستگی به نوع عمل جراحی دارد، با روش FUE زمان بهبودی سریع‌تر است. به طور کلی، بیشتر افراد در عرض یک هفته پس از عمل به کار باز می‌گردند. اگر بخیه استفاده شود، آنها ظرف ۱۰ روز کشیده خواهند شد. علاوه بر هزینه‌های درمان، چندین هزینه اضافی برای بهبودی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این هزینه‌ها عبارتند از:

  • داروهای ضد درد یا مسکن در طی بهبودی فوری
  • داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم در ناحیه جراحی
  • آنتی بیوتیک‌ها برای کاهش خطر عفونت

اگر عوارضی را تجربه کرده‌اید، که شایع‌ترین آن عفونت است، باید آن را درمان کنید. این می‌تواند منبع هزینه‌های اضافی، از جمله هزینه‌های دارو و مراجعات به پزشک باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.