انتخاب بهترین متخصصان کاشت مو

0

انتخاب بهترین متخصصان کاشت مو بر اساس فاکتور تعیین کننده ی مهارت

کاشت مو راه حل دائمی برای افرادی است که به دلیل ریزش موها دچار تاسی سر شده­ اند. دکتر متخصص کاشت مو ممکن است یکی از روش­های مناسب کاشت FUT( کاشت واحد فولیکولی) و یا FUE (استخراج واحد فولیکولی) را به بیمار توصیه نماید.

از طریق درمان کاشت مو می­توان خطوط به­ ظاهرا طبیعی و غیرقابل تشخیص را به نواحی که دچار ریزش مو شده پیوند زد. موهای مقاوم در برابر هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) از نواحی پشت سر بیمار استخراج شده و به پوست جلو و نواحی گیجگاهی سر پیوند می­شود. از آن­جایی که در کاشت از فولیکول­ های موهای بدن خود بیمار استفاده می­شود به همین دلیل موهای کاشت­ شده معمولا با موهای مابقی بدن هماهنگ است.

جراحان کاشت مو معتقدند هستند که موهای پیوند شده همیشگی هستند و به­ طور طبیعی رشد خواهند کرد. پزشک جراحی که تخصص لازم در زمینه کاشت مو را کسب کرده با جراحی ماهرانه خود می­تواند تاثیر شگفتی در ظاهر بیمار ایجاد نماید.

به همین دلیل پیدا کردن یک متخصص خوب در زمینه­ ی کاشت مو یکی از مسائل قابل توجه  در زمینه­ ی کاشت مو و گرفتن نتیجه­ ی مطلب بعد از عمل می­باشد.

اگر یک کاندید پیوند مو هستید اولین کار مهم شما پیداکردن یک جراح با تجربه در زمینه کاشت مو می­باشد، تا بتواند بهترین و طبیعی ترین کاشت مو را برای شما انجام دهد. توجه به این نکته بسیار ارزشمند است زیرا انتظار دارید در قبال صرف وقت و هزینه جراحی, بعد از انجام عمل کاشت به نتیجه رضایت­ بخشی برسید. به علاوه در صورتی که جراح مربوطه تخصص کافی در این زمینه نداشته باشد ممکن است باعث از بین­ رفتن موهای سالم شما شده و یک طاسی دائمی برای شما ایجاد کند. از این رو تحقیق و پیدا کردن یک متخصص و کلینیک خوب در زمینه­ ی کاشت مو اولین قدم و در واقع یکی از مهمترین اقدامات شما در راستای عمل کاشت مو می­باشد.

متخصصان ما در کلینیک مرکز کاشت مو و ابرو موریان آماده ­ی ارائه خدمات در زمینه ­ی کاشت مو با استفاده از روش­های FIT(FUE) و FUT و با استفاده از بهترین امکانات به شما می­ باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره­ های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس  09395431350 و 02188762832

نکات قابل ارزیابی در انتخاب بهترین متخصص کاشت مو


اولین موردی که باید در انتخاب یک متخصص کاشت مو درنظر داشت کسب اطلاعات لازم درخصوص تخصص پزشک است. به­ طور ایده­ آل یک جراح کاشت مو باید مدرک تخصص پوست  یا جراحی پلاستیک را کسب کرده باشد. اگر پزشکی در یکی از این دو زمینه تخصص نداشته باشد باید حتما پرسید که چرا روش ترمیم و پیوند مو را انتخاب کرده­ است.

پزشکانی که تخصص اورولوژی و یا داخلی را دارند و اقدام به کاشت مو می­کنند باید علت گرایش آن­ها به پیوند مو را جویا شد. در چنین شرایطی مزایای مراجعه به یک متخصص پوست این است که این پزشکان به دلیل گذراندن دوره­ های آموزشی درخصوص درمان پزشکی و جراحی­ بیماری­ های پوست، مو و ناخن مهارت و توانایی تشخیص صحیح علت ریزش موها را داشته و قادرند تمام گزینه­ های درمانی را مقایسه و بهترین مورد را انتخاب نمایند.

بنابراین اگر جراحی که انتخاب کردید یکی از تخصص­ های فوق را داشته باشد می­تواند با اعتماد به نفس مهارت و توانایی خود را در جراحی کاشت و ترمیم مو نشان دهد. پرس و جو کنید که آیا جراح منتخب شما با انجام تحقیق و یا انتشار مقاله اقدامی در زمینه درمان ریزش مو انجام داده  یا خیر. انتشار مقالات پزشکی نشان­دهنده اشتراک ­گذاری ایده­ها و تجربیات پزشک و کمک به ارتقاء مراقبت و درمان بیماران می­باشد.

نشریاتی که درمجلات پزشکی توسط پزشکان دیگر مورد بررسی قرار گرفته ­اند در جوامع پزشکی بسیار ارزشمند می­باشند. به ­طور کل باید گفت که شما می­توانید بهترین پزشک متخصص کاشت مو را پیدا کنید و این مورد هیچ اغراق نیست. ازآن­جایی که شما فرد منحصربه فردی هستید مسلماً می­توانید پزشک خوبی  را برای کاشت مو پیدا کنید.

پزشک متخصص کاشت مو می­تواند مشکلاتی از قبیل میزان ریزش مو، بافت مو، ویژگی­ های پیچش تاج مو، ریزش مو در نقاط گیجگاهی و طراحی خط موی مناسب صورت بیمار را رسیدگی نماید.

قبل از انتخاب بهترین پزشک روشی وجود دارد که انجام آن کمک شایانی به حذف پزشکان غیر واجد صلاحیت می­کند.

در این قسمت به معرفی چند معیاری می­ پردازیم که باید در انتخاب یک متخصص کاشت مو درنظر داشت:

مهارت و هنرمندی

بهترین متخصص کاشت مو فردی است که از لحاظ پزشکی قادر است با حداقل برشهای عرضی و آسیب رساندن به گرافت ها بتواند عمل پیوند مو را به خوبی انجام دهد. چنین پزشکی با استعداد هنری خود قادر است پیچش تاج مو، خط مو و ریزش مو در گیجگاه را درمان نماید. در تمام قسمت پوست سر، موهای تزریق شده با رعایت فاصله­ گذاری، جهت و زاویه دقیق به نقاط دریافت­ کننده پیوند می­شوند.

آموزش

کسب مدرک پزشکی و گواهی معتبر درخصوص درمان بیماری­ های پوستی و جراحی پلاستیک سند خوبی برای اثبات برتری پزشک می­باشد. علاوه­ بر این یک متخصص خوب باید با انجام تحقیقات مختلف دانش و آموزش خود را به روز کرده و در پیشرفت­ در حوزه ترمیم مو و همچنین انتشار مقالات مشارکت نماید.

تجربه

علاوه­ بر این­که داشتن تجربه­ ی سال­ها درمان و سابقه نتایج موفق در پرونده پزشکی یک جراح می­تواند نشانه­ ی خوبی برای تخصص و شهرت او باشد اما تعداد روزافزون بیماران قدیمی و همتایان حرف ه­ای گواه خوبی برای اثبات قابلیت و برتری او در عرصه جراحی کاشت و ترمیم مو است.

ابزار

یک پزشک خوب برای ارائه بهترین درمان و جزئیات باید ابزارهای دستی سفارشی دراختیار داشته باشد. این ابزارها ممکن است کاملا دستی باشند اما اکثر پزشکان متخصص و مجرب بیشتر از ابزارهای دستی الکترومکانیکی استفاده می­کنند. ربات­ها از تجهیزاتی هستند که برای پزشکان تازه­ کار مناسب­ تر هستند.

پرسنل پزشکی

تیم پزشکی نقش عمده­ای در تمام مراحل درمان ایفا می­کنند و در طول تحقیق باید دقت و توجه خاصی داشته باشند. تکنسین­ ها و دستیاران پزشکی در اتاق عمل حاضر بوده و (تحت نظارت جراح) می­توانند گرافت­ ها را در نقاط خاص خود پیوند بزنند. این تیم آموزش، تجربه و دوره­ های لازم را گذرانده ­اند.

تکنیک جراحی


شاید بعد از این­که فکر کاشت مو به ذهنتان خطور کرد بزرگترین تصمیم انتخاب یکی از روش­های کاشت مو FUT و FUE باشد. روش FUT که به کاشت واحد فولیکولی مو موسوم است شامل جمع­ آوری موهای ناحیه اهداکننده از طریق نوار بلند و باریک است و FUE روشی است که به استخراج مجزا و جداگانه واحدهای فولیکولی مو اشاره دارد.

از آن­جایی که هر یک از روش­های فوق معایب و مزایای خاص خود را دارند بنابراین بهتر است اطلاعات کافی در خصوص هر دو تکنیک کاشت مو را کسب کرد. پزشک می­تواند در انتخاب بهترین و مناسبترین روش به بیمار  کمک کند. به­ وضوح باید گفت که اگر یک پزشک تنها در یک روش تخصص و مهارت داشته باشد معمولا نسبت به روشی که انجام می­دهد تعصب داشته و احتمال این­که  نظر معقولی ارائه دهند بسیار بعید است .

توصیه می­کنیم هنگام تصمیم­گیری با پزشکی مشورت نمایید که تمام روش­هایی که مدنظر شما است را انجام داده و یا جهت شنیدن نظرات مختلف با پزشکان متعدد مشورت نمایید.

بعد از انتخاب تکنیک موردنظر، بهتر است به سراغ پزشکی بروید که بتواند روش کاشت موی موردنظر شما را به خوبی انجام دهد. با انتخاب روش کاشت FUT بهتر است جویا شوید که آیا تیم جراحی تشخیص خود را با کمک میکروسکوپ، بزرگ­نمایی حلقوی انجام می­دهد یا با چشم غیرمسلح این کار را می­کند.

استریو میکروسکوپ این امکان را فراهم می­کند تا جراح و تیم پزشکی او بتوانند دقیق­ ترین روش تشخیص پیوند را انجام داده و موهای اهداکننده را به بهترین روش مراقبت نمایند. برای اطمینان از تمیزی و به روز بودن تجهیزات، فراوانی میکروسکوپ­ های دردسترس و این­که هر یک از اعضای پرسنل بالینی باید یک میکروسکوپ داشته باشند بهتر است از اتاق عمل دیدن کنید.

با انتخاب روش کاشت موی FUE، مرحله بعدی شامل تصمیم­ گیری درخصوص روش انجام جراحی با تکنیک های دستی استاندارد و یا تکنولوژی جدید روباتیک می­باشد.

نکاتی که باید در مشورت با یک متخصص کاشت مو قبل از عمل در نظر بگیرید


در این قسمت به معرفی چند نکته می­پردازیم که هنگام مشاوره باید در نظر داشته باشید:

  • باید حتما توسط پزشک: کسی که قرار است عمل جراحی شما را انجام دهد نه یک ویزیتور و یا مشاور ارزیابی دقیق شوید. شاید پاسخ دادن به سوالات کلی برای فردی که پزشک نیست راحت باشد اما معاینه و تمام توصیه­ های درمانی باید حتما توسط پزشک صورت گیرد.
  • از پزشک سوال کنید که چند درصد از بیماران خود را به جراحی توصیه می­کند. اگر پزشک به درصد بالایی از بیماران خود جراحی را توصیه نماید یک جای کار مشکل دارد چراکه همه افراد در زمان مشاره (به دلیل سن کم و فاکتورهای زیاد) متقاضی مناسبی برای جراحی نیستند و یا حتی ممکن است (به­ دلیل ناکافی بودن میزان اهداکنندگی) کلا متقاضی مناسب جراحی نباشند. بسیاری از مردانی که در مراحل اولیه ریزش مو هستند در ابتدا با دارو درمان می­شوند. بسیاری از زنان به ­دلیل الگوی پراکندگی نازک شدن موها گزینه مناسبی برای جراحی هستند. از طرفی ناحیه اهداکننده ناپایدار معمولا در الگوی ریزش موی زنان مشاهده می­شود.
  • باید حتما معاینه کامل شوید. معاینه کامل شامل بررسی تراکم چگالی با ابزاری به نام تراکم­سنج و ارزیابی سستی (شلی) پوست سر است. مراقب باشید که پزشک با معاینه سطحی و یا نگاه جزئی به پوست سر شما توصیه نکند که ” شما کاندیدای مناسب جراحی کاشت مو هستید.”
  • پزشک باید به حرف­های شما خوب گوش ­کند، نگرانی­ های شما را برطرف کرده و به سوالات شما به گونه­ ای پاسخ دهد که درک آن کاملا راحت باشد.
  • مطمئن باشید که تمرکز پزشک روی طرح درمانی طولانی­ مدت است. یک متخصص کاشت موی خوب در نظر می­گیرد که ریزش موی بیمار در سال­ های آتی چقدر پیشرفت خواهد کرد و روش کاشتی که قرار است انجام دهد چه میزان در درمان ریزش موی آینده بیمار تاثیرگذار خواهد بود. نکته مهم دیگر این است که پزشک باید حتما ریزش موی ناشی از افزایش سن بیمار را درنظر داشته  و از لحاظ زیبایی به ترمیم موها در ۵، ۱۰ و ۲۰ سال آتی فکر کند.
  • نباید خیلی سریع جراحی شوید. جراحی کاشت مو یک جراحی زیبایی است و پزشک باید درخصوص تمام گزینه های درمانی و جراحی و حتی درصورت نیاز عدم اقدام به درمان با بیمار مشاوره نماید. قبل از تصمیم به انتخاب نوع درمان باید فرصت کافی برای فکر کردن درباره گزینه­ های درمانی داشته باشید.
  • بعد از انتخاب پزشک جراح بهتر است به پزشک خود اعتماد کنید. عدم برقراری احساس خوب و راحت با پزشک معمولا نشانه انتخاب نادرست می­باشد.

بیشتر بخوانید: کاشت موی طبیعی با حداکثر تعداد تار موی کاشته شده و تراکم بالا

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.