ترمیم ابروهای ریخته شده

0

ترمیم ابروهای ریخته شده با روش جراحی فلاپ پوست سر,پیوند و کاشت مو

ابروها دو نقش عملکردی دارند، اول محافظت از چشم در برابر نور شدید آفتاب، عرق سایر اشکال مخربی که ممکن است وارد چشم شوند و دوم ابروها شکلی از بیان حالت را نشان می­دهند. ابروها نقشی منحصر بفرد در ارتباطات کلامی دارند. به هنگام حرف زدن ابروها به حرکت درآمده و به ما این امکان را می­دهند که احساسات خاصی از قبیل شادی، خشم، درد و غصه را ابراز کنیم. نقش حرکت ابروها در حالات بیان چهره می تواند بر روابط روزانه فرد تأثیر بگذارد. ابروها نقش مهمی در آراستگی صورت و زیبایی ظاهری در مردان و زنان دارند. ابروهایی که به درستی طراحی شده باشند می­توانند استخوانهای گونه را بخوبی نشان داده و منجر به تناسب و آراستگی بهتر صورت و چشمانی روشن­تر شوند. ابروهای آراسته اجزای چهره را به تعادل کشانده و چشمان را قاب می دهند. از طرف دیگر، ابروهایی که از فرم نامناسبی برخوردار هستند نمی­توانند صورت و گونه­ی فرد را زیبا جلوه دهند. در صورتی­که در حال حاضر از ریزش مو در ابرو رنج می­برید و یا ابروهایتان به دلیل برداشتن بیش از حد آسیب دیده است و آنطوری که می­خواهید رشد نمی­کنند لازم است که به کاشت موی مستقیم مراجعه کنید.

ابروهای کم پشت این روزها به علت افزایش مشغله و استرس افراد و عادات غلط نغذیه مشکلی همه گیر شده است. هدف از ترمیم ابرو، پرپشت شدن ابرو و رویش­ ابروهای ریخته است. در واقع افراد مناسب ترمیم ابرو کسانی هستند که به طور ژنیتیکی دارای ابروهای ضعیف و کم پشت می­باشند. علاوه بر این افرادی که به دلیل حادثه ابروهایشان آسیب دیده و کاملا دچار ریزش شده و یا بیماران سرطانی و بیماران دارای بیماری آلوپسی نیز می­توانند جز افراد مناسب جهت ترمیم ابرو باشند. از جمله مهمترین روش­های ترمیم ابرو عبارتند از: جراحی فلاپ پوست سر، پیوند ابرو و کاشت ابرو، که در این میان کاشت ابرو یکی از روش­های مطمئن برای داشتن ابروهای پرپشت و زیبا می­باشد.

متخصصان ما در کلینیک مرکز کاشت مو و ابرو موریان  آماده­ی ارائه خدمات در زمینه­ی کاشت و ترمیم ابرو، مو و ریش و سبیل با استفاده از روش­های fit  و fut و با استفاده از بهترین امکانات به شما می­باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می­توانید با شماره­های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس 09395431350 و 02188762832

ترمیم ابرو


 • ترمیم ابرو می تواند شکل دهی دائمی ابرو نیز نامیده شود. این گزینه بدون دردسر منجر به شکل دائمی انتخاب شما می شود.
 • این روش جراحی برای زنانی که می خواهند برای یکبار و همیشه ظاهر خود را به دلخواه مرتب کنند روشی فوقالعاده است.
 • این روش یک درمان زیبایی است که در ابتدا توسط جراحان زیبایی برای اصلاح چهره های قربانیان سوختگی مورد استفاده قرار گرفت.
 • افزودنی ها و اصلاحات جدید به این تکنیک آن را به ابزاری قوی آرایشی و بهداشتی تبدیل کرده است که می تواند قوس­های دائمی را برطرف کند.
 • پیوند به روش فولیکولار یونیت متدی جراحی برای بازسازی ابرو است. این روش شامل استخراج فولیکول­های مو از پشت  سر بیمار است. فولیک مو در پشت پوست سر ویژگی­های مو دائمی را دارند. این فولیکول های مو از نظر هنری برای برش ابرو مورد نظر استفاده می شود.
 • فولیکول­های موی استخراج شده در کنار خطوط ابروی بیمار در شکل دلخواه پیوند می خورند. موهایی که به علت ترمیم رشد می­کنند طبیعتا دائمی می باشند.

ترمیم مو با روش DHI


با استفاده از روش DHI اکنون امکان کاشت مو در هر قسمتی از بدن یا صورت وجود دارد. در طی این فرآیند فولیک­های موی کاشته شده یکی یکی برداشته تا می­شوند تا با ابرو هماهنگ باشند. با استفاده از  ابزارهای طراحی شده برای کاشت در روش DHI، پزشکان کنترل کامل بر روی عمق و جهت کاشت مو دارند. این کنترل اضافی و دقیق بدین معناست که آنها توانایی دستیابی به نتایج زیبا و با ظاهری طبیعی را دارند.

فرآیند کاشت موی مستقیم (DHI)

 • پزشکان به طور کامل طراحی ابرو را با توجه به الزامات بیمار انجام خواهند داد تا از رضایت بیمار از نتایج ترمیم اطمینان حاصل کنند و تناسب و آراستگی کامل را در صورت آنها به ارمغان بیاورند.
 • تعداد مو و نوع پیوند فولیکول مورد نیاز برای نتیجه و تراکم طبیعی محاسبه می شود.
 • فولیکول­های موی مورد نیاز از ناحیه اهدا کننده (در اغلب موارد پشت سر) استخراج می شوند.
 • سپس فولیکول­های موی استخراج شده در قسمت ابرو کاشت می شوند.
 • هنگامی که فولیکول های مو با موفقیت پیوند بخورند تا آخر طول عمر بیمار به رشد خود ادامه می­دهند.

انواع روش­های ترمیم ابرو


پیوند ابرو

در این روش با استفاده از پیوند فولیکول­های مو از ناحیه اهدا کننده (معمولا پشت سر و یا پشت گوش می­باشد) ترمیم ابرو انجام می­گیرد. در این روش با پیوند ریشه مو به پوست ناحیه ابرو، امکان دستیابی به ابروی طبیعی و قابل رشد برای فرد فراهم می­شود.

جراحی فلاپ پوست سر

در این روش با پیوند قسمتی از پوست سر فرد به همراه عروق خونی آن، به ناحیه ابرو، بازسازی ابرو صورت می­گیرد. پوست پیوند زده شده، در روزهای ابتدایی از عروق خونی ذخیره خود تغذیه خواهد کرد. بعد از آن با پیوند آن به عروق خونی ناحیه پذیرنده، ابرو شکلی طبیعی خواهد داشت و رشد خواهد کرد. این روش به دلیل احتمال به جای ماندن رد بخیه، امروزه کمتر استفاده می­شود. البته در مواردی که به دلیل بیماری­های پوستی، نیاز به ترمیم ابرو می­باشد، این روش به دلیل پیوند پوستی جدید به ناحیه ابرو، می­تواند موثرتر از روش کاشت ابرو و پیوند ابرو باشد.

کاشت ابرو

کاشت ابرو، بسته به ناحیه مورد نظر کاشت، به چند مرحله نیاز خواهد داشت و طی چند مرحله انجام می­پذیرد. همچنین در مواردی نیاز به تکرار کاشت مو پس از دو یا چند سال خواهد بود.

کاشت ابرو به روش FUE

از آنجا که در روش FUE فقط جراح اجازه این را دارد که هر چند ثانیه  پیوند موی را از ناحیه اهدا کننده بگیرد لذا بازدهی پیوند از ناحیه پایین تر است. نرخ بقای پیوند در روش FUE کمتر از FUT است زیرا دقت ابزار پانچ کمتر از میزان دقت تکنسین به کمک میکروسکوپ است. با این حال ممکن است که در برخی از موارد روش  FUE مناسب باشد. در این روش جای زخم کمتر قابل توجه هستند و گستردگی بیشتری دارند. روش FUE همچنین در صورتی که فقط یک ناحیه کوچک از مو مانند ترمیم زخم ها یا پیوندهای ابرو به پیوند نیاز داشته باشد نیز می­تواند مفید واقع شود.

کاشت ابرو به روش FUT

منظور از FUT ب پیوند فولیكولار یونیت است و نوعی جراحی پیوند ابرو به شمار می­رود که در به حداقل رساندن آسیب وارد شده به پوست سر و تولید نتایج طبیعی در ظاهر فرد آوازه دارد. در روش FUT، فولیکول یونیت­ها متشکل از گروههای طبیعی از یک تا چهار مو، غدد چربی (چربی)، اعصاب، عضلات کوچک و گاهی اوقات موی ولوس کاشت می شوند. به نظر می رسد که محافظت از واحد به عنوان یک کل به رشد مو پس از پیوند کمک کند. انتقال مدرن فولیکولار یونیت بعنوان پیشرفتی در روشهای پیوند موی قدیمی قلمداد می­شود که با استفاده از پیوندهای بزرگتر و اغلب نتایجی واضح بدست می­آید. پیوند واحدهای کوچکتر که در FUT استفاده می شود، هزاران پیوند را در یک جلسه پیوند می دهد و نتیجه ای طبیعی تر بر بیمار می­گذارد. اگر این روش بخوبی انجام شود، پیوند جدید باید الگوهای طبیعی رشد ابرو را تقلید کرده و عملا غیر قابل شناسایی باشد.

مزایای ترمیم مو


 • این روش شگفت انگیز فرد را از شر آرایش ماهانه­ی ابرو برای همیشه خلاص ­می­کند.
 • ترمیم مو شامل راهنمایی جراحان زیبایی برجسته است بنابراین کل ظاهرتصحیح شده و متفاوت است.
 • با یکبار سرمایه­گذاری برای همیشه از قید خرجی ماهانه برای نخ زدن ابرو خلاص می­شوید.
 • علیرغم این که شما به ظاهری دائمی دست پیدا می­کنید اما هنوز هم می توانید با استفاده از لاک پشت ابرو، ابروی خود را به شکلهای مختلفی درآورید. از آنجا که ابروها به خوبی و درست نگهداری می شوند لذا به هیچگونه راهنمایی از طرف متخصص نیاز نیست.

کاندیدای ترمیم ابرو


اگر شما با هر یک از شرایط زیر دست و پنجه نرم می­کنید پس ترمیم دائمی ابرو می­تواند به طور چشمگیری ظاهر شما را بهبود بخشد:

 • پیری یا ریزش ژنتیکی مو
 • کندن بیش از حد مو
 • عوازض جانبی ناشی از مصرف دارو
 • ریزش مو ناشی از جراحی
 • مداوای سرطان
 • لرزش دست
 • آلوپسی
 • اختلال موکنی
 • بیماری­های تیروئیدی
 • اختلالات بینایی
 • سوختگی

احتیاط­ های مربوط به ترمیم مو


 • موهای خود را تا ۶ ماه بعد از ترمیم ابرو کوتاه نکنید. برای اینکه فولیکول های مو بطور دائمی ماندگار شوند نیاز به زمان هست. پیرایش قبل از آن دوره به فولیکول ها آسیب می رساند. در این صورت ممکن است جراحی نتیجه­ای ناموفق داشته باشد.
 • حداقل برای ۶ ماه در کوتاه کردن موهای بلند ابرو بسیار مراقب باشید. موهای ابرو را خیلی سخت نکشید.

روش­های مختلف ترمیم ابرو برای زنان مبتلا به آلوپسی


امروزه بسیاری از زنان مبتلا به آلوپسی ابروهای خود را تتو کرده و یا آنها را در آرایش­های روزانه می­کشند. روشهای مختلف و زیادی برای طراحی ابرو به روش دلخواه فرد وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

سالیان سال از ابروها در آرایش کردن استفاده شده است. به هنگام تاتو کردن ابرو جوهری که از آن استفاده می­شود مانند جوهرهای معمولی نیست بلکه جوهر تاتو از ضخامت بیشتری برخودار است و غلظت رنگدانه­ها در آن نیز کمتر از جوهرهای معمولی است.

میکروبلیدینگ یکی از جدیدترین تکنولوژی­های روز دنیاست که شبیه تاتو کردن است با این تفاوت که در میکروبلیدینگ از سوزنی کوچکتر برای بکارگیری رنگ استفاده می­شود. شکل باید به گونه­ای طراحی شود که با صورت فرد سازگاری داشته و تاثیر حرکت قلم مو که دقیقا شبیه به موی واقعی است معلوم باشد. ابروها بصورت صاف و پر شده می­مانند و این تاثیر تا حدود یک یا دو سال باقی می­ماند. مدت ماندگاری تاثیر بلیدینگ بستگی به این دارد که آیا از رنگ روشن استفاده شده است یا اینکه آیا فرد زیاد در معرض آفتاب قرار می­گیرد یا نه.

در آرایش کردن یا همان میکاپ فرد می­تواند به دلخواه خود آن را شکل دهد. فرد می­تواند ابروی خود را پررنگ، ضخیم، نازک، دارای قوس زیاد یا کم کند. در واقعا می­توان هرطور که باب میل فرد است آن را فرم داد. با وجود وسایل آرایشی زیادی که در مغازه­های لوازم آرایشی یا داروخانه­ها موجود است می­توانید قلم آرایشی یا پودر دلخواهتان را به راحتی پیدا کنید.

جایگزینی ابرو روشی بدون نیاز به جراحی است. در این روش موی طبیعی را در بنیانی نازک تزریق می­کنند. سپس هر تار ابرو را می­توان به ناحیه دلبخواه و به مدت چهار روز پیوند زد. البته این مدت زمان بسته به فعالیت­های جسمانی فرد دارد و می­تواند کم و یا زیاد شود. با مراقبت مرتب و روزانه از ابروهای طبیعی می­توان این مدت را تا حدود چهار ماه طولانی کرد.

سوالات رایج


چند مدت طول می­کشد تا ابرو بعد از کاشت پرپشت شود؟

می­توان رشد مو را بعد از گذشت چند ماه دید و نتایج حاصل از آن تا حدود یکسال بعد از کاشت ادامه خواهد داشت.

مدت زمان لازم برای بهبودی بعد از کاشت ابرو چقدر است؟

زمان بهبودی از کاشت ابرو حداقل زمان ممکن است. انجام فعالیت­های سخت و سنگین تا هفت روز ممنوع می­باشد هرچند بسیاری از بیماران بسته به ماهیت شغلشان می­توانند تنها بعد از گذشت ۲۴ ساعت دوباره به سر کار برگردند.

آیا از موی خود فرد در کاشت ابرو استفاده می­شود؟

مقدار اندکی از موی اسکالپ یا پوست سر فرد برداشته شده و آن را در قسمتی که ریزش کرده است می­کارند. موقعیت قرار گرفتن ابروها به دقت طراحی شده و موهای اهدا شده را در گوشه و جهت­های رشد قرار می­دهند تا شبیه به ابروهای طبیعی باشد.

مدت زمان لازم برای کاشت ابرو چقدر است؟

مدت زمان کاشت بستگی به مقدار کار (کاشت) لازم و نحوه­ی رعایت کردن دستورالعمل­های پیش از جراحی توسط فرد دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.